Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Sty 7, 2020

ZIMA W MIEŚCIE

Kiedy:
Luty 10, 2020 – Luty 21, 2020 całodniowy
2020-02-10T00:00:00+01:00
2020-02-22T00:00:00+01:00

Akcja „Zima w mieście” 2020

Warsztaty profilaktyczno-sportowe

,,CZAS ZIMOWEJ ZABAWY”

W czasie ferii zimowych Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce zaprasza dzieci w wieku szkolnym  (rocznik 2012 i starsze – od 1 klasy szkoły podstawowej) do udziału w akcji zima w mieście.

W programie akcji znajdzie się szereg zajęć profilaktycznych, sportowych, artystycznych, kulturalnych. Dzieci będą miały okazję do aktywnego, ciekawego oraz bezpiecznego spędzenia zimowego czasu.

Zima w mieście 2020 w dniach 10.02-21.02.2020
OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZINACH    8.00 – 16.00

RAMOWY PROGRAM DNIA:

8.00-9.00 zajęcia świetlicowe, gry planszowe, tenis stołowy

9.00-12.00
Zajęcia sportowe, z dyscyplin: piłka nożna, badminton, unihokej, siatkówka, oraz gry i zabawy sportowe.

Zajęcia artystyczne, w tym plastyczne, plastyczno-techniczne, sceniczne.

Zabawy integracyjne z elementami pedagogiki zabawy, zabawy z muzyką, ze skakanką i gumą, berki, warsztaty balonowe i inne.

Zabawy ruchowe
W przypadku dogodnej pogody na terenie Ośrodka odbywać się będą zabawy na powietrzu (konieczne ciepłe ubranie, szalik, czapka, rękawiczki, spodnie nieprzemakalne).

12.00 Obiad

12.30-15.00 Zajęcia sportowe, wyjście na lodowisko, gry i zabawy

Wyjście na lodowisko (uzależnione od pogody, ok. godziny 13:00).
ZASADY UDZIAŁU: Zapisy na wyjście na lodowisko danego dnia odbywają się rano w recepcji. Udział jest nieodpłatny w przypadku gdy dziecko posiada własne łyżwy. W przypadku braku łyżew dziecko przynosi ze sobą pieniądze na wypożyczenie sprzętu, zgodnie z cennikiem wypożyczalni.
Nie przewidujemy nauki jazdy na łyżwach prowadzonej przez instruktora, dlatego prosimy zapisywać dzieci, które będą samodzielne na lodowisku.

15.00-16.00 Zajęcia świetlicowe

Harmonogram  w odniesieniu do tematu przewodniego akcji:

TYDZIEŃ

  1. Zapoznawczy poniedziałek – zapoznanie dzieci z programem akcji, zabawy integracyjne z wykorzystaniem chusty animacyjnej KLANZA, rozmowa na temat zasad bezpieczeństwa podczas ferii. Zimowe warsztaty kolażu – gazetowy kolaż.
  2. Wtorek: Dzień balonowy – eksperymenty z balonem (badanie właściwości powietrza). Warsztaty balonowe (skręcanie zwierzątek z balonów), karnawałowy smok z balonów. Malowanie farbami przy użyciu balonów.
  3. Środa: Dzień fotografii – wprowadzenie dzieci do magicznego świata fotografii. Wykonanie ścianki do sesji fotograficznej o wybranej tematyce, z wyciętymi otworami na głowy pozujących, sesja zdjęciowa. Konkurs na najbardziej kreatywne selfie.
  4. Czwartek: Dzień gracza – zawody w układaniu puzzli na czas, kalambury, próbowanie swoich sił w różnych grach planszowych. Tworzenie własnej gry. Poznajemy powody, dla których warto grać w gry planszowe.
  5. Piątek: Dzień Świętego Walentego – walentynkowo-karnawałowa zabawa przy ulubionych hitach. Warsztaty tworzenia magnesów na lodówkę z koralików.

II TYDZIEŃ

  1. Poniedziałek: Dzień szalonego reportera – Ćwiczenia dykcji i emisji głosu. Przygotowanie i nagrywanie sondy (na terenie OKiS)Tworzenie malarskich prac zbiorowych o tematyce zimowej.
  2. Wtorek: EKO dzień – tworzenie przestrzennych bałwanów z butelek plastikowych i papieru (EKO bałwany). Rozwiązywanie quizu ekologicznego. Szukanie odpowiedzi na pytanie „Jak być EKO na co dzień?”
  3. Środa: Dzień na scenie – zajęcia parateatralne. Przygotowanie własnej reklamy oraz parodii wybranej reklamy telewizyjnej. Warsztaty malowania na tkaninie – tworzenie autorskich T-shirtów.
  4. Czwartek: Dzień w pułapce umysłu. Udział w eksperymentach, które pokazują, jakie figle płata nam nasz mózg. Gimnastyka umysłu – zagadki logiczne, test na spostrzegawczość, konkurs w rozwiązywaniu sudoku. Warsztaty tworzenia mozaiki z płyt CD. 
  5. Pożegnalny piątek – Zimowa Olimpiada. Podsumowanie dwóch tygodni zabawy, rozdanie dyplomów.

Stałymi punktami w tygodniowym planie zajęć będą:

– we wtorki: spotkania z literaturą we współpracy z Biblioteką Miejską w Zielonce.

– Filmowe czwartki – pokazy filmów dla dzieci.

– Piątkowy The Voice of Zielonka – odkrywanie talentów wokalnych.

Codziennie będzie możliwość zakupu obiadu.

REGULAMIN

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 

Na Akcję „Zima w mieście” obowiązują zapisy. Formularz zgłoszeniowy rodzic/opiekun prawny musi podpisać i dostarczyć do sekretariatu OKiS osobiście do pok. 27 lub drogą mailową, przesyłając skan dokumentu na adres okis@zielonka.pl.