Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Maj 25, 2017

Z życia Uniwersytetu

Z życia Uniwersytetu

W środę 24 maja gościliśmy na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Igora Pogorzelskiego, reżysera dźwięku, filmoznawcę, który wygłosił wykład o polskiej szkole filmowej. Jako że sam Pan Igor współtworzył wiele filmów kina polskiego, które dziś zaliczane są do klasyki polskiej szkoły filmowej, tym bardziej było to interesujące spotkanie.

Po wykładzie mogliśmy obejrzeć relację filmową naszego słuchacza Ryszarda  Jazienickiego i wysłuchać jego ciekawej opowieści z podróży kajakiem po wciąż jeszcze dzikiej rzece Obrze.

Chociaż do końca semestru jeszcze trzy tygodnie, w maju kończą się zajęcia dodatkowe dla seniorów oferowane w ramach Uniwersytetu. Po raz ostatni odbyły się warsztaty psychologiczne. Cykl spotkań z trenerkami Polą Wycech i Paulą Piotrowską zakończyliśmy optymistycznie – zastanawiając się jak w życiu być optymistami.

We wtorek 23 maja po raz ostatni odbyły się także zajęcia taneczne z tańców w kręgu. Grupa taneczna, złożona ze słuchaczy UTW i klubowiczów Młodzi Duchem, postanowiła wykorzystać zdobyte umiejętności podczas Dni Zielonki.

IMG_9538IMG_9531IMG_9540  IMG_9555