Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Sty 26, 2018

Wspólnie spędzony czas podczas „Zimy w mieście”

Wspólnie spędzony czas podczas „Zimy w mieście”

Ferie a wraz z nimi zajęcia „Zimy w mieście” dobiegły końca. W programie realizowanym w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce uczestniczyło 150 dzieci. Akcja tradycyjnie była nieodpłatna. Dzieci korzystały z obiektów sportowych OKiS, uczestnicząc w grach sportowych i rekreacji ruchowej oraz brały udział w zabawach artystycznych.

W pierwszym tygodniu ferii, kiedy jeszcze nic nie wróżyło, że doczekamy się śniegu na zewnątrz, uczestnicy lepili bałwanki z papieru i zimowe krajobrazy z waty oraz uczestniczyły w zaproponowanych przez animatorki zabawach ze sztucznym śniegiem. Okazało się to dobrą wróżbą, bo w drugim tygodniu ferii można już było wyjść bawić się na prawdziwym śniegu na boiskach.

Osobnym blokiem zajęć były warsztaty teatralne, trwające przez cały okres ferii. Towarzyszyło im tworzenie rekwizytów do etiud teatralnych, reżyserowanych przez dzieci według własnych pomysłów i scenariuszy oraz wspólne wykonywanie scenografii.

W czwartki dzieci bawiły się na balach karnawałowych, na które same przygotowywały maski i stroje. Ostatniego dnia każdego tygodnia uczestnicy prezentowali efekty swoich prac oraz talenty na scenie OKiS.

W programie „Zimy w mieście” znalazło się też miejsce na wspólne czytanie baśni z całego świata i zajęcia w grupach pt. „ułóż swoją baśń”, a także wiele zabaw integracyjnych.