Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Cze 10, 2018

Dzień dziecka w Zielonce – widowiska, warsztaty, ruch i zabawa

Dzień dziecka w Zielonce – widowiska, warsztaty, ruch i zabawa

W niedzielę 27 maja zaprosiliśmy dzieci z naszego miasta do wspólnej zabawy na festynie. Przez cały dzień na terenie Ośrodka Kultury i Sportu słychać było gwar, dziecięce okrzyki i śmiech. W programie tradycyjnie znalazły się występy sceniczne na sali widowiskowej, dmuchany plac zabaw na hali sportowej oraz atrakcje plenerowe.

Na scenie OKiS usłyszeliśmy muzyczne prezentacje instrumentalne i wokalne dzieci reprezentujących szkoły nr 2, 3 i 4 oraz grupy: baletową ze szkoły Omnibus i akrobatyczną ze szkoły Kensei. Potem scena OKiS należała do maluszków. Uczestniczyły one w zabawie i spektaklu z dużą porcją śmiechu. Późnym popołudniem sceną zawładnął cyrk. Tu powodów do śmiechu także nie zabrakło, ale widzom towarzyszyło przede wszystkim zaskoczenie i podziw dla zwierząt, które świetnie współpracując z treserami dały widowiskowy pokaz. Zobaczyliśmy tresowane gołębie i pieski. Dał się pogłaskać również wąż.

W plenerze można było pograć na bębnach i wspólnie z instruktorem tworzyć muzykę, rozwiązywać zagadki starożytnego Egiptu w samochodzie zagadek, nauczyć się stolarki zbijając skrzynki na narzędzia lub kwiaty z Castoramą. Atrakcje zapewniła również Biblioteka Miejska organizując konkursy i Fundacja Matio, przy której stoisku można było wesprzeć dzieci chore na mukowiscydozę. Świetny pokaz tańca dali tancerze ze szkoły Mydance.

Artystycznie można było „wyżyć się” malując na folii czy lepiąc w glinie z pracownią ceramiki.

Dużą pracę wykonali młodzi ludzie z Zielonki, którzy w roli wolontariuszy Caritas po raz kolejny w ramach zbiórki publicznej zbierali datki na cel rozbudowy Domu Samotnej Matki w Zielonce.

Tak minął nam dzień – święto dzieci w naszym mieście.