Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Cze 12, 2018

Podziękowania i podsumowania na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Podziękowania i podsumowania na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

W czerwcu uroczyście zakończył semestr Uniwersytet Trzeciego Wieku. To był dobry rok na UTW. Oprócz udziału w wykładach słuchacze uczestniczyli w ciekawych tematycznych wycieczkach, korzystali z oferty kulturalnej Warszawy i podejmowali różnego typu zaangażowania (udział w projekcie UTW dla Społeczności, działania w Miejskiej Radzie Seniorów). Uniwersytet zyskuje też nowych członków, co bardzo cieszy.

Podczas uroczystego zakończenia roku dyplomy wręczyli słuchaczom Burmistrz Grzegorz Dudzik, który w tym roku gościł na UTW również w charakterze wykładowcy, i Dyrektor OKiS Robert Smoderek.

W imieniu słuchaczy głos zabrały i podziękowanie dla pracowników Ośrodka Kultury i Sportu wyraziły panie starościny Maria Wojciechowska i Agnieszka Iciek.

Ostatni w semestrze wykład, tym razem poświęcony starożytnym dziejom greckich Aten, wygłosiła dr Ewa Zawadzka-Kowalska a spotkanie umilił występ ucznia szkoły muzycznej II stopnia Macieja Kursy.

Przerwa wakacyjna w zajęciach potrwa do 19 września, kiedy to odbędzie się dzień otwarty UTW i z nową energią planować będziemy działania seniorów w Zielonce jesienią i zimą. Nie oznacza to całkowitego uśpienia na UTW, bowiem w okresie wakacyjnym grupa wolontariuszy pracować będzie nad scenariuszem gry miejskiej. Wspólną zabawę UTW chce zaproponować dzieciom we wrześniu by integrować pokolenia w naszym mieście.