Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Wrz 30, 2018

Międzypokoleniowe spotkanie: gra miejska

Międzypokoleniowe spotkanie: gra miejska

W piątek 21 września seniorzy zrzeszeni w klubach w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce zaprosili dzieci do udziału w grze miejskiej. Właściwie były to gry miejskie: pierwszą, dla dzieci młodszych, zorganizowali seniorzy z Klubu Seniorów Młodzi Duchem, drugą seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zielonce. Pierwsza wiodła śladami legendy o zielonym smoku – bajki napisanej przez Magdalenę Hniedziewicz, druga, pt. „Pocztówki Zielonki jakiej już nie ma” prowadziła uczestników szlakiem dawnej Zielonki. Wrażeń, jak na jeden dzień, było mnóstwo.

Starsi uczestnicy odczytywali kolejne wskazówki, odgadywali zagadki i podążali śladami ciekawostek o swoim mieście, wszystko po to by odnaleźć zaginione bezcenne pocztówki. Dowiedzieli się przy tym faktów z przeszłości, którymi mogliby zaskoczyć nawet swoich rodziców.

Maluchy odnajdywały najpierw smocze jaja, by na końcu odnaleźć jego jamę i samego smoka. Wraz z zielonym smokiem przyszły do Galerii OKiS, gdzie czekała na nich autorka bajki.

Na koniec wszystkie dzieci otrzymały poczęstunek i upominki.

Pomysł na organizację gry narodził się podczas prac grupy wolontariatu UTW, w ramach udziału Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zielonce w programie „UTW dla Społeczności”.

Pomysł na inicjatywę na rzecz społeczności lokalnej okazał się trafiony. Przyniósł wiele radości zarówno organizatorom, jak i dzieciom.

Dofinansowano ze środków projektu „UTW dla społeczności” będącego częścią programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”.

Organizatorzy dziękuję za wsparcie również Sklepowi Gepcio oraz restauracji Cubana.

Fot. Ryszard Jazienicki

Logo UTW Logo ę Logo PAFW utw_logo