Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Gru 7, 2018

O historii z piosenką i gitarą

O historii z piosenką i gitarą

W listopadzie i grudniu czwartkowe spotkania Klubu Seniora Rodzinka są nietypowe. Seniorzy  przygotowali  program „wieczoru historycznego”, który jest przywołaniem i wspominaniem kluczowych dla historii Polski wydarzeń i ilustrujących je pieśni.

Na takim wieczorze gościliśmy 6 grudnia. Śpiewane piosenki to Polska i jej losy w pigułce: od „Majowej jutrzenki” i „Warszawianki”, przez „Marsz pierwszej brygady”, „Serce w plecaku” i „Dziś do ciebie przyjść nie mogę” po „Na prawo most na lewo most” i „Zielona Wrona”.

Narrację prowadziła, przywołując również fragmenty z literatury, Małgorzata Urbanowicz a na gitarze grał Henryk Sewerynek. Uczestnicy mogli włączać się, dodawać coś od siebie, także polemizować z niektórymi narodowymi mitami i wspominać. Czas upłynął w bardzo miłej atmosferze.

Kolejne spotkanie Klubu ma być również wyjątkowe. Odbędzie się 13 grudnia i poświęcone będzie piosenkom okresu stanu wojennego.  Ich znajomością obecnie mało kto może się poszczycić, dlatego zapowiada się bardzo ciekawie.