Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Paź 18, 2013

Dzieci studiują w OKiS

Dzieci studiują w OKiS

W sobotę 12 października rozpoczął działalność Uniwersytet Dziecięcy w Zielonce. W ramach inaugurującego przedsięwzięcie Dnia Nauki odbył się wykład z dziedziny astronomii, warsztaty z chemii oraz zabawy z fizyką.

Działalność uniwersytetu uroczyście otworzyli Burmistrz Grzegorz Dudzik, Dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu Robert Smoderek i Prezes Fundacji KOLOS Bartosz Domagała.

Mali słuchacze wysłuchali wykładu Piotra Symaszko z Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych o kosmosie i lotach kosmicznych. Zabawy z chemią poprowadziło Koło Naukowe Politechniki Warszawskiej FLOGISTON. Dzieci mieszały substancje kwaśne i zasadowe uzyskując mikstury we wszystkich kolorach tęczy, wykonywały eksperyment, w czasie którego gwóźdź w kilka minut pokrywał się miedzią oraz obserwowały jak dwutlenek węgla w kontakcie z wodą ulega procesowi sublimacji z postaci stałej w lotną. Wiele uciechy zapewniło studentom interaktywne stanowisko zespołu Mały Inżynier. Instruktorzy zaprezentowali konstrukcje oraz zabawki edukacyjne przybliżające i wykorzystujące w rozmaity sposób, często dla dzieci zaskakujący, prawa fizyki.

Kolejne spotkanie studentów UDZ już 26 października. Tym razem będą to odpłatne zajęcia warsztatowe. W czasie spotkania dzieci wykonają rakiety kosmiczne zgodnie z wymogami, o których mowa była na wykładzie. Zapraszamy na warsztaty z własnymi, wykonanymi w domu projektami.

Wszystkie zgłoszone osoby prosimy o dokonanie semestralnej opłaty 180 zł na konto Fundacji KOLOS.

Więcej o Uniwersytecie Dziecięcym w Zielonce