Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Lut 25, 2019

Karnawał jak w Wiedniu

Karnawał jak w Wiedniu

W niedzielę 24 lutego na sali widowiskowej OKiS odbył się koncert karnawałowy, podczas którego poczuliśmy się jak w wiedeńskiej sali koncertowej. Wystąpiła jedenastoosobowa Festiwalowa Orkiestra Kameralna im. Ignacego Jana Paderewskiego pod batutą Chan-Ho Ahn – dyrygenta z Korei Południowej. Pomysłodawcą koncertu była Prywatna Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Wołominie. Festiwalową Orkiestrę tworzy niemal w całości grono pedagogiczne szkoły. Przy fortepianie zasiadł jej dyrektor Paweł Rozbicki.

Oczywiście karnawał w historii muzyki kojarzy się przede wszystkim z Wiedniem czasów monarchii austrowęgierskiej i skocznymi kompozycjami rodziny Straussów. Tych tego wieczoru usłyszeliśmy najwięcej: Polkę „Polowanie”, Polkę „Ogniową”, Polkę „Kolejową” i „Tik Tak” Polkę z operetki „Zemsta Nietoperza”.

Koncert był niepowtarzalny, przede wszystkim za sprawą narracji prowadzonej przez Szymona Kawallę – kompozytora, dyrygenta, profesora akademii muzycznych. Pan Profesor zapewnił nam, oprócz wprowadzenia do utworów i ciekawych rodzinnych anegdot, dużą dawkę „efektów specjalnych”. Polka dedykowana myśliwym wzbogacona została w wystrzały z broni, polka kowali w efekty dźwiękowe młotów uderzanych w kowadło a tej kolejowej towarzyszył dróżnik z gwizdkiem. Wszystkie te role odegrał Profesor Kawalla.

W karnawałowy klimat muzyczny wpisują się popularne operetki. Mezzosopranistka Kinga Głogowska wykonała arię księcia Orlovskiego z operetki „Zemsta Nietoperza” Johanna Straussa-syna, a także Habanerę z opery „Carmen”.

Podczas koncertu usłyszeliśmy też występ solowy flecistki Moniki Walter-Rosiak, mieszkanki Zielonki.

Dziękujemy zielonkowkiej publiczności za liczny udział i do zobaczenia na kolejnych koncertach!

[gallery_bank source_type="gallery" id="12" layout_type="masonry_layout" alignment="left" lightbox_type="foo_box_free_edition" order_images_by="sort_asc" sort_images_by="sort_order" gallery_title="show" gallery_description="show" thumbnail_title="show" thumbnail_description="show" filters="disable" lazy_load="disable" search_box="disable" order_by="disable" columns="4" page_navigation="disable" animation_effects="fadeIn" special_effects="none"][/gallery_bank]