Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Mar 7, 2019

Zapraszamy na wystawę

Zapraszamy na wystawę

po co malarstwo? –

wszyscy lubimy patrzeć, uczymy się WIDZIEĆ – spostrzegamy, czasem analizujemy ŚWIATY STWARZANE na papierze, płótnie, drewnie, kartonie – wszyscy wiemy, że wokół nas tworzy się świat szczególny, niemal tajemniczy, INNY – ale czy rzeczywiście?

Mniej czy więcej wiemy, że nasze oko przywykło do oglądania, na co dzień nie jesteśmy z tą pamięcią, przecież jest to oczywiste, a jednak…bywają obrazy, które zapamiętujemy, wzruszają nas, podziwiamy ich urodę.

Wiosennie, świątecznie ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ JOLANTY CABAN,malarki znanej, pokazywanej wcześniej przez nas – której malowanie swoją lekkością, urokiem, swobodą opowiada o tym, co wszyscy lubimy, a do czego nie zawsze się przyznajemy.

JOLANTA CABAN mieszka i pracuje w Warszawie, maluje i ciągle szuka nowego, o co niełatwo, wielokrotnie i w wielu miejscach, i w Polsce i poza nią pokazywała swoje obrazy, z obrazami była  we Francji, i w Brukseli, w pobliskim Wilnie,  a wkrótce będzie we Włoszech, czy w Wiedniu – wszędzie tam, gdzie malarstwo cieszy się uwagą i sympatią, wprowadza spokój i harmonię. Czasem mówi, że największym szczęściem ludzkiego oczekiwania jest wszystko to, co daje równowagę wewnętrzną.

Jolanta jest absolwentką warszawskiej akademii sztuk pięknych, malarstwo studiowała także we Francji, a już za chwilę otrzyma tytuł doktora. O swoim malowaniu mówi, że  jest esencją jej życia, poszukiwaniem.

W dzisiejszym „stanie”, w jakim jest sztuka malowania, każdy z artystów musi znaleźć miejsce dla siebie, które będzie tylko jego, a jednocześnie odnajdzie się w małych i dużych dyskusjach o sztuce. Zaprzyjaźnionej z nami MALARCE życzymy, by każdy jej krok na obrazie był wyrazem tego, czego i ona i także MY wszyscy szukamy.

Grażyna Krzyżak-Krzyżanowska, kuratorka wystawy

Piątek 15 marca 2019, godz. 18:00. Galeria Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce.

Naszym gościem będzie autorka obrazów a wystawie towarzyszyć będzie koncert gitarowy Tomasza Króla.

Tomasz Król – gitarzysta i kompozytor. Ukończył Szkołę Muzyczną I i II-go stopnia w Ciechanowie w klasie akordeonu i pianina. Studiował organistykę na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na wydziale ekonomii.
Jako gitarzysta, początkowo samouk związany z wieloma zespołami rockowymi w rodzinnym mieście.
Zaczynał jako były uczeń Krzysztofa Fetrasia uczestnik wielu warsztatów gitarowych podczas których rozwijał umiejętności w zakresie improwizacji jazzowej, skal, na bazie standardów jazzowych ugruntował wiedzę w dziedzinie zaawansowanej harmonii – z którym również zagrał wiele koncertów w zespołach takich jak: Guitar Orkiestra, Guitork Folk, Stadium Decade, Krzysztof Fetras Project, Krzysztof Fetras & Tomasz Król, a obecnie Krzysztof Fetras Quartet.
Gra na wszystkich typach gitar, preferuje czysty elektryczny sound przesterowanej gitary z silnymi wpływami jazzu i zarówno rocka. Muzyk poszukujący o bardzo silnym poczuciu melodyki. Jest uzdolnionym multiinstrumentalistą grającym na wielu instrumentach w tym na fortepianie i perkusji.  Producent muzyczny i co-leader płyt „Different guitar” (2012), „Odpust” (2015).

 

Jolanta Caban . Studiowała w Łodzi na Wydziale Grafiki (1984-1986) i w Warszawie na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych (1986-1989). Uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Rajmunda Ziemskiego i w pracowni grafiki prof. Romana Artymowskiego.

Stypendystka MKiS. W 1992 r otrzymała stypendium rządu Francji, odbyła staż w Szkole Sztuk Pięknych w Montpellier.
Miała wystawy indywidualne w Polsce (w warszawskiej Starej Kordegardzie, Muzeum Narodowym, galeri DAP ZPAPu, Galerii Kwadrat, oraz w wielu innych miastach) i we Francji, brała udział w wystawach zbiorowych w Polsce, USA i Argentynie.