Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Kalendarz

Sty
17
pt
Wernisaż: Madonny Marka Zalewskiego
Sty 17@18:00 – Lut 7@12:00
Wernisaż: Madonny Marka Zalewskiego

 

 

 

kilka upartych chałup stoi

na drodze do Mazowsza

co druga ledwo

przygarbiona

co trzecia prostsza 

niektóre stare jak stulecie

albo stłamszone i bez cienia

jak los na polskich drogach

gdzieniegdzie malwy wzrosną

o uśmiechniętych twarzach

i snach o smaku miodu

niekiedy wierzba wejdzie do ogrodu

a przy niej Madonna

stanie z kamienia

 /Piotr Szczepański/

 

 

….” zaczęło się od spotkania, a raczej od przesytu wiedzy o sztuce i znudzenia tym, co oczywiste…

Pracowałem nad rysunkami, ilustracjami do książki dla Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Tak powstały pierwsze szkice inspirowane wizerunkami madonn. Zrodziła się też pewnego rodzaju fascynacja Madonną. Powstał cykl rysunków… z zapatrzenia się w piękno, mistykę tego tematu na obrazach Mistrzów pędzla.

Istnieją setki, jak nie tysiące różnych wizerunków Madonn, a w Polsce około dwustu.

Zawsze po okresach chaosu w moich różnych działaniach plastycznych, wracam z ogromną radością do korzeni… do mojego ukochanego rysowania…”

Marek Zalewski 

 

Marek Zalewski urodził się w 1953 r. w Ciechanowie, studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem rektorskim uzyskał na Wydziale Rzeźby ASP w 1980 roku. Pracuje w dziedzinach rzeźby, malarstwa, rysunku i architektury wnętrz w Polsce, Szwajcarii, Niemczech, Francji i na Węgrzech. Ponadto jest uczestnikiem i organizatorem sympozjów rzeźbiarskich i ceramicznych w wielu krajach Europy.

Zapraszamy na wystawę jego rysunków do Galerii Ośrodka Kultury i Spotu w Zielonce.

Wernisaż już w piątek 17 stycznia o godz. 18:00, Galeria OKiS, ul. Łukasińskiego 1/3.

Wystawa potrwa do 7 lutego 2020. 

Sty
22
śr
Język polski okuty na cztery kopyta – wykład UTW
Sty 22@11:00 – 13:00

22.01.2020, środa, godz. 11:00

Wykład: „Język polski okuty na cztery kopyta”
– Urszula Kowalczuk, gawędziarka, autorka książki „Koń jaki jest, każdy widzi – czyli alfabetyczny zbiór 300 konizmów”

Wykład jest organizowany w ramach programu Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wstęp jednorazowy dla osób spoza UTW : 14 zł.

Sty
25
sob
UKS Bankówka Zieonka – AZS Politechnika Łódzka
Sty 25@19:00 – 21:00
UKS Bankówka Zieonka - AZS Politechnika Łódzka

Czas na 10 kolejkę Energii Ekstraligi Mężczyzn! 🔥🔥

Tym razem do Zielonki przyjeżdża AZS Politechnika Łódzka. Obecnie drużyna z Łodzi jest na 10 pozycji w lidze. Wciąż mają szanse na TOP8 Ekstraligi lecz muszą zacząć punktować. W ostatnich czterech meczach nie skompletowali ani jednego punktu. Na przeciw stanie drużyna Bankówka Zielonka – obecny lider tabeli. Jak dotąd wciąż niepokonani w obecnym sezonie. 🔝
To zdecydowanie będzie zacięta walka o kolejne trzy punkty! 💥

Zapraszamy do hali OKiS w najbliższą sobotę na godzinę 19:00!! 🐗🐗

Sty
26
nie
Wiolonczela i akordeon – Izabela Buchowska i Klaudiusz Baran
Sty 26@18:00 – 19:30
Wiolonczela i akordeon – Izabela Buchowska i Klaudiusz Baran

26.01 o godzinie 18:00 zapraszamy na niesamowitą mieszankę na naszej Scenie pod Dębami w OKiS: w jednym miejscu zobaczycie i usłyszycie Izabelę Buchowską – wiolonczelistkę oraz Klaudiusza Barana – akordeonistę.

Izabela Buchowska : jest absolwentką uczelni muzycznych w Polsce, Niemczech i USA. Ostatni semestr studiów
spędziła jako gościnna artystka w nowojorskiej Juilliard School.
W 2018 i 2019 pojawiła się z koncertami na całym świecie. Wystąpiła między innymi w Hong Kongu, Japonii, USA, Indiach, Chile, Argentynie, Grecji, Hiszpanii, Norwegii, Szwecji, we Włoszech, na Tahiti i Taiwanie.
W listopadzie 2014 nakładem firmy Dux ukazała się jej debiutancka płyta „Polish Music for Cello and Piano”, którą nagrała z pianistą Jakubem Tchorzewskim w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Płyta została znakomicie przyjęta przez uznanych krytyków w Polsce i za granicą.

Klaudiusz Baran : Artysta wszechstronny, obdarzony wyjątkową wrażliwością muzyczną. Jego dokonania artystyczne zmieniły w Polsce postrzeganie akordeonu, wynosząc go do pozycji pełnoprawnego instrumentu kształtującego realny świat muzyczny.
W swoich interpretacjach potrafi splatać pokorę wobec dzieła muzycznego, z bogactwem inwencji, osobistym pojmowaniem czasu w muzyce, wyjątkową sceniczną charyzmą, naturalnością ekspresji. Wartość jego muzycznych kreacji była wielokrotnie doceniana w entuzjastycznych recenzjach, nagrodach na konkursach instrumentalnych, nominacjach i nagrodach artystycznych . Jako pierwszy akordeonista otrzymał nagrodę FRYDERYKA, za album „Astor Piazzolla – Tango” nagrany dla wytwórni SonyClassical.

Bilety w cenie 15 zł od osoby.

Lut
2
nie
Księżniczka i Rycerz. Spotkania z teatrem dla dzieci.
Lut 2@16:00 – 17:00
KSIĘŻNICZKA I RYCERZ
Teatr Dobrego Serca
 
Giermek Jerzyk z całego serca pragnie zostać rycerzem. Dobra wróżka Magnolia chce mu w tym pomóc. Podczas poszukiwań jakiegoś dzielnego woja, u którego Jerzyk mógłby się uczyć, dowiadują się iż czarodziej Dragon więzi w swym zamku księżniczkę Miłkę. Służący w armii Dobrego Króla rycerz Miłosz gotów jest stoczyć walkę z Czarnym Rycerzem.  Moc Dobrego Króla będzie chronić Miłosza przed czarami Dragona, czy ten jednak zdoła pokonać smoka? Zwycięży oczywiście miłość! Dlaczego od dziecka lubimy baśnie o porwanej przez kogoś złego księżniczce i o tym jak dobry, waleczny rycerz wyrusza, aby ją uwolnić? Wszak każda dziewczynka jest piękną księżniczką, a każdy chłopiec dzielnym rycerzem! Wystarczy ich w sobie odnaleźć.
 
Bilet rodzinny 15 zł.
Przedstawienie dla dzieci od 5 lat
Lut
8
sob
Ferie w kinie: „Bociany”
Lut 8@18:00 – 19:30

Podczas ferii zimowych do KINA OKiS zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców.

W sobotę 8 lutego o 18:00 zapraszamy na film „Bociany”.

Wstęp bezpłatny.

Do zobaczenia!

Lut
10
pon
ZIMA W MIEŚCIE
Lut 10 – Lut 21 całodniowy

Akcja „Zima w mieście” 2020

Warsztaty profilaktyczno-sportowe

,,CZAS ZIMOWEJ ZABAWY”

W czasie ferii zimowych Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce zaprasza dzieci w wieku szkolnym  (rocznik 2012 i starsze – od 1 klasy szkoły podstawowej) do udziału w akcji zima w mieście.

W programie akcji znajdzie się szereg zajęć profilaktycznych, sportowych, artystycznych, kulturalnych. Dzieci będą miały okazję do aktywnego, ciekawego oraz bezpiecznego spędzenia zimowego czasu.

Zima w mieście 2020 w dniach 10.02-21.02.2020
OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZINACH    8.00 – 16.00

RAMOWY PROGRAM DNIA:

8.00-9.00 zajęcia świetlicowe, gry planszowe, tenis stołowy

9.00-12.00
Zajęcia sportowe, z dyscyplin: piłka nożna, badminton, unihokej, siatkówka, oraz gry i zabawy sportowe.

Zajęcia artystyczne, w tym plastyczne, plastyczno-techniczne, sceniczne.

Zabawy integracyjne z elementami pedagogiki zabawy, zabawy z muzyką, ze skakanką i gumą, berki, warsztaty balonowe i inne.

Zabawy ruchowe
W przypadku dogodnej pogody na terenie Ośrodka odbywać się będą zabawy na powietrzu (konieczne ciepłe ubranie, szalik, czapka, rękawiczki, spodnie nieprzemakalne).

12.00 Obiad

12.30-15.00 Zajęcia sportowe, wyjście na lodowisko, gry i zabawy

Wyjście na lodowisko (uzależnione od pogody, ok. godziny 13:00).
ZASADY UDZIAŁU: Zapisy na wyjście na lodowisko danego dnia odbywają się rano w recepcji. Udział jest nieodpłatny w przypadku gdy dziecko posiada własne łyżwy. W przypadku braku łyżew dziecko przynosi ze sobą pieniądze na wypożyczenie sprzętu, zgodnie z cennikiem wypożyczalni.
Nie przewidujemy nauki jazdy na łyżwach prowadzonej przez instruktora, dlatego prosimy zapisywać dzieci, które będą samodzielne na lodowisku.

15.00-16.00 Zajęcia świetlicowe

Harmonogram  w odniesieniu do tematu przewodniego akcji:

TYDZIEŃ

  1. Zapoznawczy poniedziałek – zapoznanie dzieci z programem akcji, zabawy integracyjne z wykorzystaniem chusty animacyjnej KLANZA, rozmowa na temat zasad bezpieczeństwa podczas ferii. Zimowe warsztaty kolażu – gazetowy kolaż.
  2. Wtorek: Dzień balonowy – eksperymenty z balonem (badanie właściwości powietrza). Warsztaty balonowe (skręcanie zwierzątek z balonów), karnawałowy smok z balonów. Malowanie farbami przy użyciu balonów.
  3. Środa: Dzień fotografii – wprowadzenie dzieci do magicznego świata fotografii. Wykonanie ścianki do sesji fotograficznej o wybranej tematyce, z wyciętymi otworami na głowy pozujących, sesja zdjęciowa. Konkurs na najbardziej kreatywne selfie.
  4. Czwartek: Dzień gracza – zawody w układaniu puzzli na czas, kalambury, próbowanie swoich sił w różnych grach planszowych. Tworzenie własnej gry. Poznajemy powody, dla których warto grać w gry planszowe.
  5. Piątek: Dzień Świętego Walentego – walentynkowo-karnawałowa zabawa przy ulubionych hitach. Warsztaty tworzenia magnesów na lodówkę z koralików.

II TYDZIEŃ

  1. Poniedziałek: Dzień szalonego reportera – Ćwiczenia dykcji i emisji głosu. Przygotowanie i nagrywanie sondy (na terenie OKiS)Tworzenie malarskich prac zbiorowych o tematyce zimowej.
  2. Wtorek: EKO dzień – tworzenie przestrzennych bałwanów z butelek plastikowych i papieru (EKO bałwany). Rozwiązywanie quizu ekologicznego. Szukanie odpowiedzi na pytanie „Jak być EKO na co dzień?”
  3. Środa: Dzień na scenie – zajęcia parateatralne. Przygotowanie własnej reklamy oraz parodii wybranej reklamy telewizyjnej. Warsztaty malowania na tkaninie – tworzenie autorskich T-shirtów.
  4. Czwartek: Dzień w pułapce umysłu. Udział w eksperymentach, które pokazują, jakie figle płata nam nasz mózg. Gimnastyka umysłu – zagadki logiczne, test na spostrzegawczość, konkurs w rozwiązywaniu sudoku. Warsztaty tworzenia mozaiki z płyt CD. 
  5. Pożegnalny piątek – Zimowa Olimpiada. Podsumowanie dwóch tygodni zabawy, rozdanie dyplomów.

Stałymi punktami w tygodniowym planie zajęć będą:

– we wtorki: spotkania z literaturą we współpracy z Biblioteką Miejską w Zielonce.

– Filmowe czwartki – pokazy filmów dla dzieci.

– Piątkowy The Voice of Zielonka – odkrywanie talentów wokalnych.

Codziennie będzie możliwość zakupu obiadu.

REGULAMIN

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 

Na Akcję „Zima w mieście” obowiązują zapisy. Formularz zgłoszeniowy rodzic/opiekun prawny musi podpisać i dostarczyć do sekretariatu OKiS osobiście do pok. 27 lub drogą mailową, przesyłając skan dokumentu na adres okis@zielonka.pl.  

Lut
15
sob
Ferie w kinie: „Spider Man – Uniwersum”
Lut 15@18:00 – 19:30

Podczas ferii zimowych do KINA OKiS zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców.

W sobotę 15 lutego o 18:00 zapraszamy na film „Spider Man – Uniwersum”.

Wstęp bezpłatny.

Do zobaczenia!