Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Kalendarz

Filtruj: Categories
 • Wydarzenia dla dorosłych
 • Wydarzenia dla dzieci
 • Wydarzenia dla młodzieży
 • Wydarzenia gościnne

Agenda

 1. Lis
  25
  nie

  1. Teatrzyk: Przygody Ruperta
   16:00 – 17:00

   Zapraszamy na listopadowe „Spotkanie z teatrem dla dzieci”. W niedzielę 25 listopada na naszej scenie zobaczymy Teatr Trip i „Niesamowite przygody Ruperta Greena”. To opowieść o rodzeństwie – Alicji i Piotrze, które przestało zwracać na siebie uwagę. Nie potrafią się ze sobą bawić, rozmawiać, zapomnieli nawet, jak mają na imię. Pewnego dnia na ich dachu ląduje dziwny stwór, który postanawia przenieść ich w czasie do średniowiecza, aby tam mogli odnaleźć dawno zatraconą dziecięcą wyobraźnię oraz braterską miłość.

   rupert

    

   +
   16:00
   Teatrzyk: Przygody Ruperta
 2. Gru
  1
  sob

  1. Piłka nożna: Turniej NLH
   08:00 – 21:00

   Już w najbliższy weekend do Zielonki zjadą najlepsze amatorskie drużyny halowe, by rozegrać szóstą edycję turnieju Nocnej Ligi Halowej. Na hali Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce gościć będzie 48 zespołów z całej Polski. Nie zabraknie wśród nich wielu lokalnych drużyn, które zrobią wszystko, by okazałe trofeum Turnieju zostało w Zielonce.

   Rozgrywki rozpoczną się w sobotę o godzinie 8:00 i będą trwały pełne dwa dni. Dla najlepszych ekip przygotowano puchary, medale, statuetki oraz nagrody rzeczowe. Najważniejszy będzie jednak splendor – zostać zwycięzcą pośród 48 drużyn –  to wyróżnienie nie lada. O tym komu ono przypadnie przekonamy się w niedzielę około godziny 21:00. Zapraszamy wszystkich do kibicowania, a szczegółów dotyczących podziału drużyn do poszczególnych grup należy szukać na stronie www.nocnaligahalowa.pl .

   turniejhalowy

   +
   08:00
   Piłka nożna: Turniej NLH
 3. Gru
  7
  pt

  1. Groteska: Romeo i Julia
   20:00 – 14:00

   7 i 9 grudnia w sali widowiskowej OKiS najnowszy spektakl zaprezentuje Teatr Groteska.

   Tym razem będzie to odsłona historii słynnych kochanków – Romea i Julii według scenariusza autorstwa Janusza Józefowicza.

   romeoijulia

    

   +
   20:00
   Groteska: Romeo i Julia
 4. Gru
  8
  sob

  1. Unihokej: Turniej juniorek młodszych w Zielonce
   10:15 – 19:00

   W sobotę 8 grudnia 2018 na hali OKiS w Zielonce dzikie gęsi rozegrają turniej w kategorii juniorek młodszych.
   Zobaczymy mecze:
   ▪️10:15 KS Dzikie Gęsi vs UKS Orlęta Warszawa
   ▪️13:45 KS Dzikie Gęsi vs PUKS Trzebinia
   ▪️17:15 KS Dzikie Gęsi Zielonka vs MMKS Podhale Nowy Targ

   Zawodniczki liczą na obecność kibiców i ostry doping!

   gesi_8_12

   +
   10:15
   Unihokej: Turniej juniorek młodszych w Zielonce
 5. Gru
  9
  nie

  1. Archeologiczne podróże do Sudanu
   16:00 – 17:30

   Czy każdy archeolog nosi kapelusz a’la Indiana Jones? Czy jego życie jest pełne przygód jak filmowego bohatera? Skąd wie gdzie prowadzić wykopaliska, by coś odnaleźć?

   Pokaz Anny Jaklewicz zabierze nas na misję wykopaliskową do Afryki. Razem z badaczami będziemy odkrywać tajemnice starożytnych piramid, odsłaniać spod piasku stare grobowce i ukryte w nich zabytki. Dowiemy się czym zajmują się poszczególni członkowie wyprawy archeologicznej, jak datują znaleziska i co dzieje się z nimi po odnalezieniu.

   Po zakończonej misji ruszymy w podróż po współczesnym Sudanie, by odwiedzić jego najciekawsze zakątki. W Chartumie zobaczymy taniec derwiszów – sufickich mistyków, weźmiemy udział w walkach plemienia Nuba i odwiedzimy targ wielbłądów. Na koniec udamy się do Kassali – miasta na pograniczu z Erytreą – ulubionego miejsca sudańskich nowożeńców.

   7.DERWISZE

   Anna Jaklewicz – podróżniczka, archeolog i antropolog. Autorka książek „Indonezja. Po drugiej stronie raju” i „Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta”. Relacje z podróży publikuje m.in. w National Geographic TRAVELER i Magazynie Podróżników TamTam. Organizatorka wypraw do Azji i pilot wyjazdów trampingowych.
   Prowadzi zajęcia międzykulturowe dla młodzieży oraz warsztaty archeologiczne dla dzieci.

   Nie liczy stempli w paszporcie, zazwyczaj wyjeżdża na dłużej. W Sudanie spędziła ponad pół roku, w Egipcie rok, w Chinach prawie dwa lata, tyle samo w Indonezji. Podróżowała także po Mongolii, Indiach, Laosie, Kambodży, Tajlandii, Wietnamie oraz Malezji i Singapurze.

   Wielokrotnie wyróżniana za prelekcje poświęcone wyprawom. Jej pokaz o Indonezji zdobył nagrodę publiczności na Kolosach – największym festiwalu podróżniczym w Europie oraz nagrodę jury Festiwalu 100droga. Prezentacja o Chinach zwyciężyła w konkursie Żywioły OFF na festiwalu Trzy Żywioły.

   Niedziela, 9 grudnia 2018, godz. 16:00.

   2.PIRAMIDY W MEROE 4.PUSTYNIA

   +
   16:00
   Archeologiczne podróże do Sudanu
 6. Gru
  12
  śr

  1. Wykład: Śladami Straussów
   11:00 – 12:30

   12.12.2018, środa, godz. 11:00, sala widowiskowa OKiS

   Wykład „Śladami Straussów” wygłosi geografka i pilotka Kamila Wieczorek.

   „Marsz Radeckiego” Johanna Straussa ojca oraz „Nad pięknym modrym Dunajem” Johanna Straussa syna to utwory, które zna cały świat. Prelekcja pozwala na poznanie historii dynastii Straussów, którzy swoją muzyką umilali czas nie tylko wiedeńczykom, ale także mieszkańcom innych krajów.

   Wstęp 14 zł.

   +
   11:00
   Wykład: Śladami Straussów
 7. Gru
  14
  pt

  1. Premiera: Alfabet Teatru
   19:00 – 20:15

   „Alfabet Teatru” Młodzieżowe Studio Teatralne Loża Szyderców

   Kto wie czym w teatrze jest DREWNO? Jak zlokalizować MOST na scenie? Kto wymieni wszystkie rodzaje UKŁONÓW? Do czego potrzebna jest PUBLICZNOŚĆ? My to wiemy! A jeśli i Wy chcecie poznać zakulisowe tajemnice teatru – ZAPRASZAMY!!! Będzie zabawnie, nastrojowo, zaskakująco – jak to u nas! Nie obędzie się też bez dreszczyku grozy…

   Najnowsza produkcja Loży nie miała jeszcze premiery (przedpremierowo zaprezentowana została na Maratonie Teatralnym), a już zdobyła pierwsze miejsce na I Wołomińskim Festiwalu Teatralnym im. J. Orwida.

   Spektakl jest wynikiem indywidualnych zainteresowań grupy, a także rozsadzającej ją ekspresji twórczej.

   Autorami tekstów wykorzystanych w przedstawieniu są: Szekspir, Molier, Tolkien, Nyczek oraz członkowie grupy MST Loża Szyderców: Zuzanna Cieślicka, Aleksandra Szopa, Krzysztof Borys.

   Zapraszamy na premierę, po której odbędzie się tradycyjne spotkanie z publicznością.

   14.12.2018 (piątek) godz. 19.00

   Sala Widowiskowa OKiS Zielonka, ul. Łukasińskiego 1/3.

   48358432_358295614934013_6526577683902496768_n

   +
   19:00
   Premiera: Alfabet Teatru
 8. Gru
  15
  sob

  1. Uniwersytet Dziecięcy: Boże Narodzenie dookoła świata
   10:00 – 12:30

   Spotkanie Uniwersytetu Dziecięcego 15 grudnia poświęcone będzie Świętom, ale wybiegniemy wyobraźnią nieco dalej niż nasza polska tradycja. Tytuł spotkania:

   ,,Boże Narodzenie dookoła świata”.

   Po zajęciach zapraszamy na spotkanie Akademii Młodego Kinomaniaka.

   +
   10:00
   Uniwersytet Dziecięcy: Boże Narodzenie dookoła świata
 9. Gru
  16
  nie

  1. Teatr dla dzieci w grudniu
   16:00 – 17:00

   W grudniu zapraszamy dzieci na spektakl KSIĘŻYC’owe OPOWIEŚCI w wykonaniu Małe Mi – Wędrownego Teatru Lalek.

   Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta; "KSIĘŻYC'owe OPOWIEŚCI" Wędrowny Teatr Lalek MAŁE MI - Sława Tarkowska z udziałem: Graży Wielgus - Gracholka Grachola; lalki Katarzyna Szpilkowska, krzesło Andrzej Dworakowski; technika Marek Sadowski i Michał Strokowski; fot. Krzysztof Minko - R i Michał Strokowski - CC-BY-NC-SA

   Każdy z nas jest Kosmicznym Podróżnikiem. Od najmłodszych lat otacza nas Kosmos naszego domu, podwórka, przedszkola, szkoły i jeszcze ten wysoko nad naszymi głowami – Przeogromny Wszechświat – który wyłania się gwieździstą nocą. W naszej codziennej Kosmicznej Podróży, wciąż zadajemy sobie pytania: dlaczego, po co, jak, skąd? Czym jest mądrość, miłość, wolność, czy warto być dobrym, jak być szczęśliwym?

   W spektaklu „KSIĘŻYC’owe OPOWIEŚCI” przedstawiamy pięć pięknych historii filozoficznych zaczerpniętych z różnych kultur. Jest tu bajka afrykańska, żydowska, dwie opowieści zaczerpnięte z mitologii indiańskiej i historia z dalekiego Nepalu. Każda zilustrowana przepiękną scenografią i lalkami autorstwa Katarzyny Samosiej, zadaje uniwersalne pytania i jednocześnie w mądry, zabawny, ciepły, przystępny dla najmłodszych widzów sposób – odpowiada na nie. Postacią łączącą wszystkie historie jest Luna, Selene, Sahar, Moon, Czandryma, Miesiąc… tak, tak – nasz Księżyc, który: od Świtu Świata Ziemię okrąża, patrzy na nas z góry, chowa się w studni na samym dnie, siada na gałęzi, na parapecie, na szczycie palmy i na meczecie. Uszy nastawia, oczy wypatruje, historie ciekawe w kieszenie pakuje. A gdy do domu ze świata wraca, to na swym Tronie Księżycowym siada. Wszystkie gwiazdy zlatują wnet, na aksamicie nieba siadają Księżycowych Opowieści słuchają.

   ZAPRASZAMY W KOSMICZNĄ PODRÓŻ DO NIEZWYKŁEGO ŚWIATA KSIĘŻYCowych OPOWIEŚCI 16 grudnia 2018 o 16:00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce.

   Bilet rodzinny 15 zł.

   Księżyc foto

   Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta; "KSIĘŻYC'owe OPOWIEŚCI" Wędrowny Teatr Lalek MAŁE MI - Sława Tarkowska z udziałem: Graży Wielgus - Gracholka Grachola; lalki Katarzyna Szpilkowska, krzesło Andrzej Dworakowski; technika Marek Sadowski i Michał Strokowski; fot. Krzysztof Minko - R i Michał Strokowski - CC-BY-NC-SA

   +
   16:00
   Teatr dla dzieci w grudniu
 10. Gru
  19
  śr

  1. Świąteczne spotkanie UTW
   11:00 – 12:30
   +
   11:00
   Świąteczne spotkanie UTW