Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Kalendarz

Filtruj: Categories
 • Wydarzenia dla dorosłych
 • Wydarzenia dla dzieci
 • Wydarzenia dla młodzieży
 • Wydarzenia gościnne

Agenda

 1. Cze
  17
  nie

  1. Koncert sekcji muzycznych
   11:00 – 13:00

   W czerwcu, tradycyjnie na koniec roku szkolnego, w Ośrodku Kultury i Sportu odbywa się koncert, na którym występują uczniowie sekcji muzycznych na co dzień uczący się u nas gry na instrumentach oraz śpiewu. Zapraszamy do wysłuchania młodych artystów w niedzielę 17 czerwca o godz. 11:00. Zdobyte umiejętności zaprezentują podopieczni Tatiany Stępniak, Waldemara Dubienieckiego, Karola Podkula i Tomasza Króla.

   +
   11:00
   Koncert sekcji muzycznych
  2. XVI Festiwal Misyjny
   13:00 – 20:00

   W niedzielę 17 czerwca po raz 16. w Zielonce odbędzie się Festiwal Misyjny.

   Festiwal rozpocznie msza święta o 13:00, po niej na Placu Jana Pawła odbędą się koncerty. Gwiazdy Festiwalu naprawdę godne uwagi. Wystąpią: Magitza, Maleo Reggae Rockers i Fragua. Warto przyjść posłuchać.

   Ideą festiwalu jest przybliżanie problematyki i wspieranie misji. Stoiska wystawiają i swoją pracę przybliżają ośrodki misyjne z Polski.

   plakat_festiwal_net

    

   +
   13:00
   XVI Festiwal Misyjny
  3. Pokaz filmów dokumentalnych
   16:00 – 16:45

   W niedzielę 17 czerwca zapraszamy do Galerii OKiS na pokaz filmów – wydarzenie towarzyszące XVI Festiwalowi Misyjnemu w Zielonce.

   Zobaczymy pokaz dwóch filmów dokumentalnych: „W ciszy” oraz „Albo-albo”.

   „W ciszy”. Otwocki Dom Księży Emerytów –  nowoczesna budowla, surowa i ascetyczna. Są tam pokoje dla księży, świetlice, stołówka oraz obszerne hole, pokoje lekarzy i pielęgniarek. Jest też kaplica. Cykl codziennego życia domu przypomina życie klasztorne. Film dotyczy obserwacji zwykłego dnia w tym domu, pokazuje zmaganie się starych księży z codziennością i jest minimalistycznie opatrzony ich komentarzem o starości.

   W ciszy

   „Albo-albo”. Krótka dokumentalna relacja z codziennych aktywności twórcy Festiwalu Misyjnego – filozofa dr. Kazimierza Szałaty. Jego przykładowy  dzień to praca na Uniwersytecie, zaangażowanie w prospołeczne projekty, przewodniczenie  Fundacji Polskiej Raoula Follereau – niedochodowej organizacji, która powstała aby wspierać najbiedniejszych z biednych. Kamera towarzyszy mu w kilku realizowanych projektach.

   Wydarzeniu towarzyszyć będzie spotkanie z twórcami.

   Wydarzenie współorganizowane przez Stowarzyszenie Porozumienie dla Zielonki.

   Niedziela 17 czerwca 2018, godz. 16:00-16:45, Galeria OKiS, (wejście od ul. Słowackiego). Wstęp wony.

    

   +
   16:00
   Pokaz filmów dokumentalnych
 2. Cze
  23
  sob

  1. Jubileuszowy koncert Chóru Męskiego
   18:15 – 19:00

   Jubileusz 70-lecia Chóru Męskiego im. Józefa Gromali z Zielonki

   Zapraszamy na koncert jubileuszowy, który odbędzie się 23 czerwca 2018 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce.

   chor1Chór Męski z Zielonki zaprezentuje się w swoim urozmaiconym repertuarze: pieśniach sakralnych, patriotycznych oraz ludowych.

   Słynny już męski zespół założył zielonkowski organista Józef Gromala. Chór ma w repertuarze pieśni religijne, patriotyczne i rozrywkowe. Wielokrotnie uświetniał ważne uroczystości kościelne i miejskie. Koncertuje też często poza granicami miasta, gdzie zdobywa uznanie. Śpiewał dwukrotnie Papieżowi Janowi Pawłowi II podczas Jego pielgrzymek do ojczyzny.

   Chór pracuje pod kierunkiem doświadczonego kompozytowa i dyrygenta Macieja Cegielskiego, wieloletniego chórmistrza profesjonalnych zespołów chóralnych (m.in. Teatru Wielkiego, Operetki Warszawskiej, Teatru Muzycznego „Roma” w Warszawie, Opery na Zamku w Szczecinie).

   Sobota, 23.06.2018, godz. 18:15, sala widowiskowa OKiS. Wstęp wolny.

   Wcześniej, o godz. 16:30, odbędzie się uroczysta Masza św. w intencji Chóru w kościele pw. MB Częstochowskiej w Zielonce.

   +
   18:15
   Jubileuszowy koncert Chóru Męskiego
 3. Sie
  10
  pt

  1. LATO W MIEŚCIE (cały dzień)
   Sie 10

   Warsztaty profilaktyczno-sportowe „ Wśród gier i bajek”
   Akcja Lato w Mieście 2018

   ZAPISY OD 4 CZERWCA

   Akcja Lato w Mieście odbywać się będzie od 25 czerwca do 10 sierpnia 2018r. w siedzibie OKiS Zielonka, ul. Łukasińskiego 1/3 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.

   Zajęcia adresowane są do dzieci i młodzieży w wieku od klasy pierwszej szkoły podstawowej.

   Harmonogram zajęć w ramach warsztatów profilaktyczno – sportowych

   Harmonogram dzienny

   8:00-9:00 – zbiórka, zajęcia świetlicowe

   9:00-12:00 – zajęcia sportowe, plastyczne, gry i zabawy

   12:00 – drugie śniadanie

   12:30-15:00 – zajęcia sportowe, plastyczne, gry i zabawy

   15:00-16:00 – zajęcia świetlicowe i rekreacja na powietrzu

   Co tydzień, w środy, przewidziano wyjazd integracyjny na basen. Odbędzie się 7 wyjazdów. Każdorazowo wyjazd o godz. 10:45, powrót ok. godz. 14:00.

   Zaznaczamy, że wszystkie planowane zajęcia mają komponent profilaktyczny. Instruktorzy są odpowiednio przygotowani do pracy z dziećmi w obszarze profilaktyki i sportu. Zajęcia i wyjazdy integracyjne zbudowane są z gier i zabaw wzmacniających czynniki chroniące przed podejmowaniem zachowań ryzykownych przez uczestników warsztatów – dzieci i młodszą młodzież. Celem warsztatów jest zwiększenie umiejętności osobistych i społecznych u uczestników.

   Harmonogram tygodniowy w odniesieniu do tematu przewodniego Akcji „Lato w mieście wśród gier i bajek 2018″

   Pierwszy tydzień
   Bajki polskie krótkometrażowe
   Gry podwórkowe – klasy, kapsle, gry strategiczne, bingo, zbijak, gra w gumę, 5 cegiełek.
   Zajęcia plastyczne – tworzenie prostych animacji

   Drugi tydzień
   Europejskie bajki krótkometrażowe
   Gry planszowe – tworzenie własnych gier planszowych
   Zajęcia plastyczne – oprawa plastyczna gier planszowych

   Trzeci tydzień
   Tydzień „złych bohaterów”
   Gry narracyjne – tworzenie własnych bajek, nowych zakończeń
   Zajęcia plastyczne – przygotowanie masek, kostiumów, postaci
   Pokaz mody na scenie.

   Czwarty tydzień
   Bajki Disneya
   Gry parateatralne
   Zajęcia plastyczne – własnoręcznie wykonane puzzle

   Piąty tydzień
   Krótkometrażowe bajki rodem z Hollywood
   Gry zespołowe
   Zajęcia plastyczne

   Szósty tydzień
   Animacje poklatkowe
   Gry terenowe
   Zajęcia plastyczne – tworzenie postaci z plasteliny, kukiełek, pacynek

   Siódmy tydzień
   Azjatyckie bajki krótkometrażowe
   Gry zespołowe oparte na symbolach
   Zajęcia plastyczne – rysowanie Mangi

   Każdy tydzień rozpoczynać się będzie 1-godzinnymi pokazami bajek tematycznych.

   We wtorki  odbywać się będzie spotkanie z książką, w ramach którego gościem OKiS będzie bibliotekarz z Miejskiej Biblioteki Publicznej, który będzie czytać dzieciom książki związane z tematem bieżącego tygodnia.

   Codziennie odbywać się będą zajęcia plastyczne, tematyczne – zależne od tematu tygodnia, zajęcia profilaktyczne oraz zajęcia sceniczne.

   Raz w tygodniu odbywać się będzie wyjazd na basen – ważna jest kolejność zgłoszeń, zapisy zaczynają się w poniedziałki.

   Również raz w tygodniu dzieci wezmą udział w zabawach z językiem angielskim, które poprowadzi szkoła językowa Early stage.

   W czwartki, po obiedzie, w sali widowiskowej odbywać się będzie projekcja filmu dla dzieci.

   W każdy piątek w sali widowiskowej prowadzone będzie „Mam talent”.

   Zgłoszenie dziecka odbywa się poprzez zapoznanie się z regulaminem i wypełnienia oświadczenia rodziców (w załączeniu) i dostarczeniu go do OKiS w formie papierowej lub elektronicznej (dobrego, czytelnego skanu) na adres okis@zielonka.pl

   Regulamin Lato-2018

   Lato w mieście 18 oświadczenie

   W CZASIE TRWANIA AKCJI LATO W MIEŚCIE W WAŻNYCH SPRAWACH ZWIĄZANYCH Z UDZIAŁEM DZIECKA MOŻNA KONTAKTOWAĆ SIĘ Z KIEROWNIKIEM AKCJI:

   W DNIACH 25.06-13.07

   PANI ELŻBIETA KUCIŃSKA tel. 530097498

   W DNIACH 16.07-03.08

   PANI KATARZYNA WESOŁOWICZ tel. 600870691

   W DNIACH 06.08-10.08

   PANI ELŻBIETA KUCIŃSKA tel. 530097498.

   +
   LATO W MIEŚCIE (cały dzień)
 4. Sie
  15
  śr

  1. Koncert: polska muzyka na 15 sierpnia
   20:00 – 21:00

   W święto 15 sierpnia w Zielonce co roku spotykamy się na koncercie. Od wielu lat koncert polskiej muzyki odbywa się w kościele MB Częstochowskiej a wykonują go zawsze najlepsi polscy artyści. Tak będzie i w tym roku. Po raz drugi w ramach cyklu wystąpi w Zielonce Karol Radziwonowicz, utytułowany pianista, który równocześnie fascynująco opowiada o prezentowanych artystach i utworach. Tym razem tytuł koncertu to „Niepodległość w muzyce polskich kompozytorów”, usłyszymy zatem kompozycje różnych autorów.

   Zapraszamy w środę 15 sierpnia o godzinie 20:00 na spotkanie z polską muzyką.

   utw plakaty

   KAROL RADZIWONOWICZ – Wszechstronny pianista wykształcony w Polsce i USA. Od wielu lat prowadzi ożywioną działalność artystyczną koncertując ze znanymi orkiestrami symfonicznymi oraz dając recitale solowe w Polsce i za granicą. Zajmuje się również działalnością pedagogiczną prowadząc klasy mistrzowskie, zapraszany przez uczelnie w kraju i na świecie.

   Artysta posiada znaczący dorobek fonograficzny. Jako jedyny pianista na świecie nagrał wszystkie dzieła fortepianowe Ignacego Jana Paderewskiego. Nagranie to zostało wyróżnione nagrodą francuskich krytyków „Diapason”. Nagrał również utwory Paderewskiego z towarzyszeniem orkiestry. Z okazji 13. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego utrwalił na płytach kompaktowych wszystkie utwory na fortepian z orkiestrą w wersji kameralnej Fryderyka Chopina, wspólnie z kwintetem smyczkowym I Solisti di Varsavia. W Polsce nagranie to otrzymało nominację do nagrody Fryderyk 1998, a poprzez licencję w kanadyjskiej firmie płytowej Tandem Records Classics ukazało się na rynku amerykańskim, zyskując natychmiast wielkie uznanie krytyki – „bestseller” w Kanadzie w 1999. W polskiej wytwórni Selene Records ukazały się również płyty z utworami Juliusza Zarębskiego oraz z odkrytymi utworami Karola Mikulego – ucznia Fryderyka Chopina.
   Karol Radziwonowicz zajmuje się również działalnością pedagogiczną: prowadzi klasy mistrzowskie na zaproszenie uczelni w Tokio, San Francisco, Hawanie, San Jose, Limie, Lubjanie, Krakowie i Wrocławiu. Od wielu lat jest też jurorem konkursów pianistycznych w kraju i za granicą. W 2005 został zaproszony do jury eliminacyjnego etapu XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
   Piastuje stanowisko prezesa Towarzystwa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie.

   +
   20:00
   Koncert: polska muzyka na 15 sierpnia
 5. Wrz
  15
  sob

  1. Dni Zielonki (cały dzień)
   Wrz 15 – Wrz 16
   +
   Dni Zielonki (cały dzień)
  2. Halama i TARAKA -występ i koncert
   18:00 – 19:30

   W ramach Dni Zielonki w sobotę 15 września 2018 o godz. 18:00

   w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce wystąpi

   GRZEGORZ HALAMA i Zespół TARAKA

   ghalama

   1-P1040128

   Sala widowiskowa OKiS

   wstęp wolny

   +
   18:00
   Halama i TARAKA -występ i koncert
 6. Wrz
  16
  nie

  1. O Jasiu, Małgosi i chatce z łakoci
   16:00 – 17:15

   O Jasiu, Małgosi i chatce z łakoci

   Któż z nas nie zna bajki o rodzeństwie, które zabłądziło w lesie i trafiło do chatki z piernika i innych łakoci? Tyle różnych wersji tej historii powstało. My pokażemy Wam, jak było naprawdę… Dzieci wcale nie zabłądziły przypadkiem, a las nie był zwyczajny… Zwierzęta nie tylko potrafią mówić, ale też pięknie śpiewają i to one są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Zapraszamy na niezwykłą muzyczną bajkę o sile przyjaźni i o tym, że sprawiedliwość i dobro zawsze zwyciężą!

   t2

   t3

   t1

   Przestawienie dla dzieci od lat 4. Wstęp wolny

   +
   16:00
   O Jasiu, Małgosi i chatce z łakoci
  2. Warszawska Orkiestra Sentymentalna
   18:00 – 20:00

   WOS

   W ramach Dni Zielonki wystąpi u nas Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Razem z koncertem odbędzie się potańcówka.

   „Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. Piosenki i pieśni z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonania orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka, nieustannie nas inspirują.

   Wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy – wybieramy to co najlepsze wśród bogactwa sceny i ekranu dwudziestolecia i czasów powojennych, i wykonujemy zachowując styl i ponadczasowy urok tych melodii oraz dodając im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej.” – www.orkiestrasentymentalna.pl

   Niedziela, 16.09.2018, godz. 18:00, scena na terenie zielonym przy Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce, ul. Łukasińskiego 1/3. Wejście także od strony ul. Dziennikarskiej.

   +
   18:00
   Warszawska Orkiestra Sentymentalna
  3. Widowisko na Placu JPII: „Poza czasem”
   20:00 – 21:15

   W ramach Dni Zielonki zapraszamy serdecznie na teatr uliczny. Wieczorne widowisko teatralne zaprezentuje Teatr Akt.

   Spektakl pt. „Poza czasem” to fantazyjna opowieść utrzymana w malowniczej stylistyce steampunk, łączącej styl retro z fantastyką naukową. Teatr ruchu, pantomima, taniec i elementy nowego cyrku w połączeniu z muzyką graną na żywo składają się na ekspresyjne widowisko.

   12976963_593413457493015_3032148186786348709_o 12983294_593413424159685_5916628375964437801_o

   „Poza czasem” to metafora podróży w czasie i przestrzeni, która prowadzi w nieznane, w głąb własnej wyobraźni. Podejmujemy ją nieświadomie każdego dnia, poszukując wartości i dociekając sensu istnienia. Podróżując doświadczamy, poznajemy, pokonujemy słabości, a potem nigdy nie pozostajemy już tacy sami.

   Zderzają się tu nowe doświadczenia z refleksją nad przemijaniem. Wędrówka poza czasem to chwila, w której możemy się zatrzymać i dostrzec drugiego człowieka obok nas. Istotą podróży jest droga, a nie dotarcie do celu.

   Reżyseria – Agnieszka Musiałowicz i zespół
   Scenografia – Tomasz Musiałowicz, Hektor Werios
   Muzyka grana na żywo – Grzegorz Szyma i Dominik Strycharski
   Produkcja, kostiumy – Teatr Akt

   Występują:

   • Marta Suzin
   • Karolina Banaszek
   • Agnieszka Musiałowicz
   • Marek Kowalski
   • Tomasz Musiałowicz
   • Janusz Porębski
   • Krzysztof Skarżyński
   • Julian Waglewski / Maciej Czarski

   Niedziela 16 września 2018, godz. 20:00, Plac Jana Pawła II w Zielonce.

   +
   20:00
   Widowisko na Placu JPII: „Poza czasem”
 7. Wrz
  19
  śr

  1. Dzień otwarty UTW
   11:00 – 13:00
   +
   11:00
   Dzień otwarty UTW