Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Gra na bębnach

prowadzenie: Gwidon Cybulski

wiek: 7-9 lat

termin: wtorek
godz. 18.00 – 19.00
wiek: 10 – 13 lat
termin: wtorek
godz. 19.00 – 20.00
cena: 100 zł / za 4 zajęcia w miesiącu

 

o zajęciach: przenosimy korzenne rytmy i brzmienia z krajów Afryki Zachodniej do świata biznesu, budując zespół, w którym każdy z uczestników już po pierwszych 30 minutach warsztatów jest w stanie zagrać kilka podstawowych rytmów na swoim instrumencie, przyczyniając się do tworzenia orkiestry perkusyjnej.

korzyści: wspólna gra na bębnach pozwoli uczestnikom stać się istotną częścią zespołu i komunikować się za pomocą rytmu. Nasze warsztaty integrują i pozwalają przekroczyć własne granice. Każdy z uczestników otrzyma oryginalny, afrykański bęben typu djembe. Podczas naszych warsztatów zarażamy ludzi naszą pasją, realizujemy gry i zabawy rytmiczne, generujemy dobrą wibrację nastrajając uczestników wielką dawką pozytywnej energii.

efekt:

  • poznają podstawy rytmiki oraz technikę gry na bębnach afrykańskich: djembe i dundun. Tradycyjne rytmy pochodzące z Zachodniej Afryki wraz z break’ami, czyli aranżacjami muzycznymi do określonych rytmów
  • biorą udział w zabawach integracyjnych oraz animacjach rytmicznych
  • poznają instrumenty pochodzące z krajów Afryki Zachodniej
  • budują pozytywne relacje w zespole

instruktor: muzyk multi-instrumentalista, wokalista, pedagog; Grający na instrumentach etnicznych takich jak: balafony, ngoni, djembe, konga, tabla, didgeridoo, drumle, gitara, harmonijki ustne. Autor muzyki i tekstów piosenek. Członek zespołów Gadająca Tykwa, Wielbłądy, Radio Samsara, Mosaik, Ingazi, Fragile, Baracan. Wchodzi również w skład zespołów Marii Pomianowskiej: ,,Chopin na 5 kontynentach”; ,,Kolberg w Afryce i Azji”; ,,Moniuszko 1000 i jednej nocy”. Współpracuje z teatrami: Małego Widza, Konsekwentnym, Polonia, Remus, Studnią Opowieści tworząc oprawę muzyczną do spektakli. Zajmuje się działalnością muzyczno – edukacyjną prowadząc warsztaty i audycje muzyczne oraz zajęcia z muzykoterapii z osobami z niepełnosprawnością.

Skip to content