Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Elektronika i programowanie arduino

• Elektronika i programowanie arduino
prowadzenie: Piotr Burkiewicz, Andrzej Burkiewicz
termin: sobota
godz.: 10:00-11:30 ; 11:30-13:00
wiek: (10+)
cena: 120 zł / za 4 zajęcia w miesiącu

o zajęciach: kurs pozwala rozpocząć przygodę z elektroniką i programowaniem płytek elektronicznych z rodziny Arduino. Uczestnicy poznają aplikacje pozwalające programować mikrokontrolery Arduino i wykorzystywać je do kreatywnego odkrywania elektroniki. Na początkowym etapie tematem zajęć będzie wykonanie pierwszych układów elektrycznych, potem budowanie konstrukcji własnego pomysłu przy wykorzystaniu elementów z recyklingu. Równolegle prowadzony będzie wspólny projekt uczestników i instruktorów: budowy łodzi z napędem elektrycznym.
W trakcie zajęć uczniowie nauczą się:
• Sterować urządzeniami przy pomocy domowego komputera
• Tworzyć roboty jeżdżące i różne elektroniczne zabawki
• Tworzyć urządzenia współpracujące z czujnikami elektronicznymi.
korzyści: poznanie podstaw elektroniki, poznanie narzędzi pozwalających na łatwe samodzielne majsterkowanie oraz tworzenie i programowanie własnych autorskich urządzeń.
efekt: zrealizowane autorskie pomysły konstruktorskie oraz wykonany zespołowo zdalnie sterowany model łodzi o napędzie elektrycznym. Na koniec kursu zorganizujemy rejs wykonanym modelem po Glinkach w Zielonce. Przewidujemy, że model będzie mógł przenosić kamerę rejestrującą obraz pod wodą. Wykonamy wówczas film pokazujący podwodny świat glinianek.
Instruktor: Piotr Burkiewicz – z wykształcenia psycholog, terapeuta i trener umiejętności społecznych i interpersonalnych; Andrzej Burkiewicz – inżynier elektryk.

Skip to content