Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

O Uniwersytecie

s1

AKTUALNOŚCI UTW W ZIELONCE -> TUTAJ

Uniwersytet Trzeciego Wieku to program dla osób, które zakończyły działalność zawodową, ale nie zamierzają rezygnować z aktywności. W wolnym czasie, gdy nie wiążą obowiązki rodzinne i zawodowe, można bowiem rozwijać zainteresowania, pogłębiać wiedzę, uczestniczyć w życiu kulturalnym i spędzać czas w ciekawy sposób. Uniwersytet stwarza okazję do aktywności, która daje przyjemność i satysfakcję.

utw

W Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce UTW działa od października 2004 r. Słuchaczem naszego Uniwersytetu może być każda osoba w wieku dojrzałym, która jest zainteresowana pogłębianiem swojej wiedzy, uczestnictwem w ciekawych wykładach oraz wydarzeniach kulturalnych.

W UTW nie ma stresujących kolokwiów, zaliczeń i egzaminów. Uczestnictwo może więc być samą przyjemnością. A możliwość nawiązana przy okazji nowych relacji z ludźmi w podobnym wieku i sytuacji życiowej jest cenna.

Przyjęcie na siebie obowiązku słuchacza Uniwersytetu Trzeciego Wieku to jednak pozytywna mobilizacja do systematyczności, organizacji czasu wolnego i pokonywania bezczynności.

Wśród naszych słuchaczy są osoby 50+, 60+, 70+ i 80+. Zachęcamy wszystkich, którzy dysponują wolnym czasem, zwłaszcza w środy, kiedy to tradycyjnie już odbywają się wykłady, do zainteresowania się Uniwersytetem Trzeciego Wieku, do przyjścia na wykład i zapoznania się z programem. Wszystkie propozycje nie są zobowiązujące, można z nich korzystać w miarę wolnego czasu i chęci.

Semestralna opłata członkowska wynosi 90 zł.

Za nami „rok akademicki” 2012/2013

komp

W ramach zakończonego właśnie XVIII semestru wysłuchaliśmy piętnastu wykładów wygłoszonych przez fachowców z takich dziedzin jak historia, historia sztuki, literatura, podróże, muzyka, archeologia, czy dietetyka. W programie znalazły się także wykłady wyjazdowe do muzeów, wycieczka śladami Jana Kochanowskiego oraz dwudniowy wyjazd na piękne Podlasie. Chętni słuchacze uczestniczyli w zajęciach z języka angielskiego i zajęciach komputerowych z zakresu obsługi internetu, a także w warsztacie z autoprezentacji. Ci, którzy chcieli ćwiczyć nie tylko umysł, ale i ciało ćwiczyli gimnastykę i taniec, wydeptywali zielonkowskie ścieżki uprawiając Nordic walking oraz zwiedzali miasto i jego obrzeża na rowerach.

Skip to content