Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Lis 21, 2022

Spotkania z muzyką czyli koncerty z Filharmonią Narodową

Spotkania z muzyką czyli koncerty z Filharmonią Narodową

Kiedy:
Wrzesień 30, 2022@11:30 – Czerwiec 16, 2023@11:30
2022-09-30T11:30:00+02:00
2023-06-16T11:30:00+02:00

Zapraszamy szkoły i indywidualnych słuchaczy do udziału w koncertach w ramach projektu edukacyjnego „Spotkania z Muzyką”. Dzięki współpracy z Filharmonią Narodową w Warszawie raz w miesiącu na naszej scenie odbywać się będą tematyczne koncerty, każdy   zupełnie inny od pozostałych, poświęcone rozmaitym gatunkom muzycznym oraz twórcom różnych epok, od dawnych po współczesnych. Muzyce towarzyszyć będzie opowieść edukacyjna.

Na cykl zapraszamy szczególnie uczennice i uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, ale jesteśmy pewni, że koncerty spodobają się nie tylko dzieciom. Mile widziany będzie każdy, kto ma i czas i chęci.

Miejsce koncertów: sala widowiskowa OKiS | ul. Łukasińskiego 1/3 w Zielonce

 

O projekcie: Koncerty mają charakter kameralny, odbywają się raz w miesiącu i trwają do 45 minut. Obok artystów, współpracujących z Filharmonią, występuje prelegent, który jest gospodarzem spotkań i przewodnikiem po świecie muzyki. Każdy temat realizowany jest w różnych wersjach, dostosowanych do wieku słuchaczy.

Filharmonia Narodowa w ramach swoich działań edukacyjnych już od kilkudziesięciu lat dociera z koncertami do przedszkoli, szkół podstawowych i średnich, ośrodków kultury oraz do wszystkich zainteresowanych słuchaczy. Spotkania z Muzyką są dla nich szansą na rozwijanie muzycznych zainteresowań. Pozwalają obcować z muzyką różnych okresów historycznych, poznawać jej gatunki i style, specyfikę instrumentów, obserwować grę muzyków, a nawet ruchy tancerzy, wreszcie – doświadczać emocji, jakie rodzą się podczas kontaktu z żywą sztuką.

Skip to content