Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Lis 16, 2022

Dni Seniora na UTW

Dni Seniora na UTW

Środa 19 października była wyjątkowym dniem na Uniwersytecie Trzeciego Wieku z dwóch powodów. Tego dnia wstęp na zajęcia był otwarty dla wszystkich seniorów świętujących Dni Seniora w Zielonce. W programie znalazły się spotkania z ciekawymi gośćmi i wykłady. Gościliśmy Wojciecha Doroszewicza z fascynującym wykładem „Historia świata według roślin”. O profilaktyce słuchu opowiadała i badania profilaktyczne wykonywała Monika Karcz z gabinetu Werdam. Wisienką na torcie było spotkanie z Magdaleną Nawarecką ze Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom, która przyjechała do Zielonki z absolutnie uroczą psią towarzyszką, na co dzień odwiedzającą dzieci i osoby starsze w szpitalach i domach opieki. Dziękujemy za te spotkania. 

Drugim powodem szczególności tego dnia była wystawa. Zaprezentowaną na UTW wystawą kończyło uroczyście działalność Koło Rękodzieła „Bławatek”. Koło powstało i działało przez ostatnie osiem lat w OKiS z inicjatywy Henryki Czuby – seniorki o ogromnej pasji do rękodzieła, niestrudzonej w wyszukiwaniu nowych technik do opanowania i w zarażaniu innych swoją pasją. Dyrektor OKiS Adam Lisiecki i Koordynatorka UTW Agnieszka Sokołowska podziękowali Pani Henryce za wieloletnią pracę na rzecz Koła.

Założycielka „Bławatka” jako wolontariusz prowadziła również zajęcia z rękodzieła dla dzieci w szkole. Zajęcia przerwała pandemia, ale międzypokoleniowe znajomości pozostały. Uczennice, które niegdyś spotykały się z liderką „Bławatka” przyszły na spotkanie UTW z wychowawczynią Dorotą Polak by podziękować za wspólnie spędzony niegdyś czas.

Ostatnia wystawa Koła rękodzieła to efekt wspólnego zainteresowania Pani Henryki i jednej z „wychowanek” – Mai Molskiej. Pokazały one obrazy wykonane techniką, za sprawą której dotychczasowe role mentor – uczeń się odwróciły. Dziękujemy „Bławatkowi” za lata owocnej współpracy i mamy nadzieję spotykać się z członkiniami już w innej formule na rozmaitych warsztatach jeszcze nie raz.

W ramach Dni Seniora w październiku OKiS zorganizował także warsztaty dla seniorów z gry w rummikub. Spotkania w klubach zakończył Międzypokoleniowy i Międzyklubowy Turniej Rummikuba. To był emocjonujący wieczór. Nasza propozycja na wolny czas spodobała się seniorom, bo przecież gra łączy przyjemne z pożytecznym – jest świetnym treningiem umysłu i doskonałą rozrywką towarzyską.

Skip to content