Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Lis 21, 2022

Recital: Jacek Kaczmarski o wolności

Recital: Jacek Kaczmarski o wolności

Jacka Kaczmarskiego kojarzymy jako barda przełomu systemów. Jego utwory poruszają jednak tematykę wolności uniwersalnej, rozumianej nie tylko jako brak ucisku ze strony systemów politycznych, ale również jako walkę z ograniczeniami tkwiącymi w nas samych.

Koncert Mateusza Nagórskiego Jacek Kaczmarski o wolności zaczyna się od piosenek napisanych w latach 80-tych jako komentarz publicystyczny do ówczesnych wydarzeń w Polsce, następnie prowadzi nas przez czasy przemian i niepokoju do ponadczasowej refleksji na temat sytuacji człowieka wobec mechanizmów, na które nie ma wpływu.

Mateusz Nagórski – wokalista, gitarzysta i kompozytor. Z piosenkami Jacka Kaczmarskiego występuje na scenie od 2005 roku. W jego stałym repertuarze koncertowym znajdują się zarówno piosenki Jacka Kaczmarskiego, jak również wiersze tego Poety, do których dopisał własną muzykę (Skruchy i erotyki dla Ewy, Mój Zodiak). Występował na festiwalach z kręgu piosenki poetyckiej: Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej (OFPA) w Rybniku, Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego Nadzieja w Kołobrzegu, Festiwalu Łódźstock w Łodzi.

W przededniu rocznicy 13 grudnia zapraszamy na refleksyjny wieczór z poezją śpiewaną. Starszym przywoła wspomnienia, młodych uwrażliwi.
 
Niedziela 11.12.2022 g.18:00
Sala widowiskowa Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce
Bilety w cenie 20 zł dostępne w sprzedaży internetowej: https://bilety.io/Q4tt0
 
Skip to content