Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Balet dla dzieci

prowadzenie: Amanda Nabiałczyk; Beata Pawlik-Kociałkowska

wiek: 5-7 lat (grupa początkująca)

termin: środa

godz. 16:30-17:20

lub

sobota godz. 9.30 – 10.25

wiek: 6-9 lat (grupa średniozaawansowana)

termin: sobota

godz. 10.30-11.25

cena: 120 zł / za 4 zajęcia w miesiącu

o zajęciach: Balet to jedna z najatrakcyjniejszych wizualnie form tańca. Zajęcia uczą podstawowych figur i kroków baletowych.

korzyści: ćwiczenia wykonywane podczas nauki tańca baletowego kształtują estetykę ruchu poprzez wyrabianie płynności, gibkości, poczucia rytmu oraz muzykalności. Kształtują także zwinność, wdzięk, prawidłową postawę, wpływają na poprawienie koncentracji, samodyscypliny oraz rozwijają wyobraźnię.

efekt: uczestniczkom zajęć dajemy możliwość zaprezentowania zdobytych umiejętności na scenie podczas dorocznej audycji muzycznej w OKiS, czy też podczas miejskich wydarzeń plenerowych.

Instruktorki:

Beata Pawlik Kociałkowska – tancerka i choreograf przez wiele lat związana z teatrami Buffo, Roma, Komedia, Powszechny i in. Ma na swoim koncie udział w licznych przedstawieniach musicalowych i baletowych. Pierwsze kroki taneczne stawiała na deskach Teatru Wielkiego Opery Narodowej jeszcze jako uczennica Państwowej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie, następnie jako tancerka premierowej obsady musicalu „Metro” występowała w teatrze Minskoff na Broadwayu. Brała udział w spektaklach: „Do Grającej Szafy…”, „Bajor w Buffo”, „Fame”, „Panna Tutli-Putli” w reż. K. Jandy, „Katharsis”, „Pan Twardowski”, „Pierścień i Róża” i „Greace” a także w licznych produkcjach telewizyjnych („Jaka to melodia”, „Co nam w duszy gra” i in.), teledyskach, koncertach, konkursach i festiwalach (w Opolu i Sopocie). Od 2004 r. swoją wiedzę i doświadczenie przekazuje dzieciom i młodzieży. Jej specjalizacją jest nauka tańca klasycznego, jednak wszelkie dynamiczne formy ruchu są jej pasją, w której może dać upust swej energii.

Amanda Nabiałczyk – tancerka, choreografka, instruktorka tańca. Ukończyła wyższe studia taneczne na Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Absolwentka Warsaw Dance Department. Ukończyła kurs choreografii eksperymentalnej w Centrum Ruchu w Warszawie oraz kurs instruktorski stylów ulicznych w Bydgoszczy. Doskonaliła umiejętności na Sycylii, uczestnicząc w projekcie organizowanym przez włoskiego choreografa Roberta Zappala. Uczestniczyła w rezydencji artystycznej francuskiego choreografa Didier Theron. Zdobywczyni nagrody Instytutu Muzyki i Tańca za swój choreodram pt. „J.A.” na festiwalu monodramów w Koszalinie „Debiuty – Strzała Północy 2019”. Obecnie współpracuje z Teatrem Tańca Zawirowania w Warszawie. Prowadzi grupy taneczne.

Skip to content