Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Taniec sceniczny

Prowadzenie: Amanda Nabiałczyk

termin: środa
godz.: 17.30 – 18.20

wiek: 6-10 lat
cena: 120 zł / za 4 zajęcia w miesiącu

o zajęciach: taniec sceniczny to jeden z rodzajów tańca, w którym wszystkie elementy ruchowe są starannie komponowane, w którym pozbywamy się sztywnych zasad, technicznych ruchów, a uczymy się wyrażania emocji i swobody na scenie. Zajęcia oparte są na technice tańca jazzowego, baletu, improwizacji, wzbogacone elementami teatru tańca. Uczymy technik, przy pomocy których tańcem i ruchem opowiadamy różne historie.

korzyści: taniec sceniczny pozwala uwolnić wyobraźnię i dzięki elementom aktorstwa spojrzeć na taniec z innej perspektywy. Poprzez ćwiczenia izolacyjne, koordynacyjne i rozciągające kształtujemy świadomość ciała, wzmacniamy mięśnie oraz poprawiamy ich elastyczność. Elementy improwizacji uaktywniają wyobraźnię i pobudzają kreatywność. Pełne pasji i energii choreografie zapewniają mnóstwo uśmiechu i zabawy.

efekt: na koniec sezonu każdy uczestnik i każda uczestniczka będą mieć szansę zaprezentować zdobyte umiejętności na scenie.

 Instruktorka: tancerka, choreografka, instruktorka tańca. Ukończyła wyższe studia taneczne na Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Absolwentka Warsaw Dance Department. Ukończyła kurs choreografii eksperymentalnej w Centrum Ruchu w Warszawie oraz kurs instruktorski stylów ulicznych w Bydgoszczy. Doskonaliła umiejętności na Sycylii, uczestnicząc w projekcie organizowanym przez włoskiego choreografa Roberta Zappala. Uczestniczyła w rezydencji artystycznej francuskiego choreografa Didier Theron.
Zdobywczyni nagrody Instytutu Muzyki i Tańca za swój choreodram pt. „J.A.” na festiwalu monodramów w Koszalinie „Debiuty – Strzała Północy 2019”. Obecnie współpracuje z Teatrem Tańca Zawirowania w Warszawie. Prowadzi grupy taneczne.

Skip to content