Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Sensoplastyka

prowadzenie: Sylwia Wypchło – Perzyńska
wiek: 0-3 lata
termin: środy
godz. 10.00 – 11.00
cena: 160 zł / za 4 zajęcia w miesiącu

 

o zajęciach: Sensoplastyka® to edukacja sensoryczno-plastyczna, która rozwija kreatywność twórcze myślenie poprzez pobudzenie wszystkich zmysłów. Wprowadza w świat zapachów, faktur i kolorów.  Zajęcia sensoryczno-plastyczne dostarczają różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów i poszerzają świat doznań, umożliwiają uczestnikom swobodną i twórczą wypowiedz. Zajęcia Sensoplastyka® są multikolorowe, wielozapachowe, wielosmakowe, pojawia się na nich mnogość faktur, tekstur oraz cała paleta ekologicznych barw, co wpływa na optymalny rozwój całego organizmu.

Cechą zajęć Sensoplastyka® jest „przemiana”. Uczestnicy zajęć mają okazję obserwować, jak materiał, który jest suchy i sypki zmienia się w mokry i kleisty, a następnie w miękki i stały. Poznają sposoby przemiany materiałów i produktów, kształtując jednocześnie swoje zdolności manualne. Na tych zajęciach nie brakuje przesypywania, przelewania produktów z jednego pojemnika do drugiego i malowania palcami po… wszystkim! Wszystko dookoła jest kolorowe, pełne faktur, kolorów i zapachów, w ten sposób uwalnia się naturalna ekspresja twórcza.

cele: Sensoplastyka® to wspieranie kompetencji intra oraz interpersonalnych oraz harmonijny rozwój zmysłów i całego organizmu. Zadaniem Prowadzącej jest stworzenie takiej przestrzeni (zarówno tej fizycznej jak i psychicznej-relacyjnej) aby to umożliwić.  Prowadząca jest  obserwatorem i facylitatorem procesu (a nie kierownikiem), a Uczestnikom przygotowuje przestrzeń do poznawania świata i budowania siebie w sposób zdrowy i zrównoważony.

korzyści dla dzieci wynikające z uczestniczenia w zajęciach Sensoplastyka®: 

 • uwalnianie naturalnej ekspresji twórczej,
 • wspieranie samodzielności,
 • czerpanie satysfakcji z kreatywnego działania,
 • doświadczanie sukcesów w realizacji swoich pomysłów,
 • wspieranie aktywności we wprowadzanie zmian i ulepszeń,
 • wychodzenie ze schematów,
 • elastyczne podejście do zmian w stale zmieniającym się świecie,
 • poznawanie nowych form wyrazu i działań artystycznych,
 • współdziałanie i wzajemną pomoc w celu osiągnięcia zamierzonych planów,
 • pielęgnowanie krytycznego i świadomego spojrzenia na rzeczywistość, które skutkuje
 • innowacyjnością w działaniu,
 • wzmacnianie wiary we własne możliwości.

instruktorka: Sylwia Wypchło-Perzyńska absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu oraz Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Konserwatorka malarstwa i rzeźby polichromowanej. Instruktorka warsztatów artystycznych, wielbicielka  sztuki. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dorosłymi i dziećmi. Na swoich zajęciach zachęca do pobudzania kreatywności oraz poszukiwania nieszablonowych rozwiązań. Uwielbia pracę zarówno z dorosłymi jak i z dziećmi. Dostrzegając ogromny wpływ twórczości plastycznej na rozwój człowieka w każdym wieku, w swojej pracy z pełnym zamiłowaniem i zaangażowaniem stwarza odpowiednie warunki do artystycznego rozwoju swoich kursantów.

Skip to content