Wydarzenia

Stań na czele klubu zainteresowań w OKiSie!

  • Ogłoszenie

Masz pomysł na inicjatywę społeczną? Chcesz założyć i prowadzić klub z ludźmi o podobnych zainteresowaniach? Szukasz miejsca na podróżnicze opowieści, chcesz stworzyć grupę wspólnego biegania po Zielonce, marzysz o klubie dyskusyjnym w języku angielskim? Albo tysiąc innych pomysłów? Odezwij się do nas.

 

Jeśli Twój pomysł będzie zgodny z naszą polityką, to:

  • wesprzemy go promocyjnie w poszukiwaniu uczestników zajęć/spotkań/aktywności,
  • w miarę możliwości udostępnimy przestrzeń i projektor multimedialny,
  • możemy być partnerem Twojego projektu przy staraniach o zewnętrzne środki.

Czekamy na Twój pomysł!

PRZYKŁADY:


1. Piotrek dużo podróżuje rowerem z sakwami, ostatnio był na miesięcznej wyprawie po krajach skandynawskich. Swoje doświadczenie oraz opowieści chciałby przekazać innym. Szuka w Zielonce miejsca, w którym mógłby raz w tygodniu spotkać się na takich podróżniczych opowieściach – szuka klubu podróżnika. Może ktoś skorzysta z jego porad, albo usłyszy opowieści o innych ciekawych miejscach albo formach podróżowania? A może wśród klubowiczów znajdzie chętną osobę na wspólny rowerowy wyjazd wokół Tatr? Miejsce na takie spotkania Piotr znajdzie w OKiS. Do dyspozycji będzie nie tylko lokal, ale również rzutnik. Piotr razem z Marysią, którą poznał na jednym ze spotkań klubu organizują spotkania.

 

2. Katarzyna biega amatorsko od roku. Ma swoje ulubione trasy po Zielonce. Poszukuje osób chętnych na wspólne godzinne bieganie w weekendy. Zwraca się z prośbą do OKiS o wsparcie promocyjne. Najpierw zgłaszają się Krzysztof, Anna, Agnieszka. Później kolejne trzy osoby. Powstaje grupa osób biegających. Umawiają się na wspólne treningi. Co jakiś czas OKiS publikuje na swoich kanałach relacje z aktywności grupy. Grupa się rozrasta. Aktywność przekłada się na organizację większych wydarzeń, m.in. amatorskiego „Biegu po Zdrowie” po Zielonce, promującego zdrowy styl życia wśród lokalnej społeczności.

 

3. Mateusz i Teresa są nastolatkami. Uczą się języka angielskiego. Marzą o miejscu, w którym mogliby z innymi prowadzić dyskusje w tym języku. Na różne tematy. Np. na temat obejrzanego przed chwilą filmu. Odezwali się do OKiS. Ośrodek udostępnił im salę i wsparł ich inicjatywę promocyjnie. Odezwało się kilka osób. Na pierwszym spotkaniu były cztery z nich. Na kolejnych, coraz więcej. Tak powstał klub dyskusyjny w języku angielskim.

 

4. Agnieszka ze znajomymi szuka miejsca na spotkania miłośników fotografii, Sylwester chciałby założyć klub historyczny, a Adam pośpiewać przy akompaniamencie gitar…