Zajęcia

Stuk puk - zajęcia w stolarni

  • Nauka i rozwój
  • Lokalizacja: Łukasińskiego
  • Grupa wiekowa: Młodzież, Dorośli
Zapisz się na zajęcia

prowadzenie: Szymon Blejsz

 

wiek: 7-11 lat
termin: czwartek
godz. 16:00–17:30

 

wiek: od 12 lat
termin: czwartek
godz. 17:30-19:00

lokalizacja: ul. Łukasińskiego 1/3

 

cena: 200 zł / miesiąc (cena zawiera koszt wszystkich materiałów) (więcej informacji w cenniku zajęć stałych - zobacz poniżej)

UWAGA: Aby uzyskać zniżkę na Kartę Dużej Rodziny należy uiścić opłatę w kasie OKiS

 

O zajęciach

Zapraszamy do nauki majsterkowania!
Na tych zajęciach frajdę przyniesie dziecku budowanie drewnianych konstrukcji i przedmiotów użytkowych. Przybliżymy tu podstawy stolarstwa – nauczymy jak obsługiwać takie narzędzia jak młotek, piła czy wkrętarka. Pokażemy jak samodzielnie skonstruować karmnik dla ptaków, statek, samochodzik, samolot albo kolejkę i tory! Zbudujemy też stołeczek, półkę, wieszak… A może peryskop bądź katapultę?! Jak widać możliwości mamy nieograniczone – wszystko możemy zbudować sami z drewna! Rozwiniemy wyobraźnię na temat tego jak samodzielnie zaprojektować konstrukcje – jak zmierzyć i przygotować elementy (przemycimy trochę geometrii, podstaw konstrukcji).
Praca z drewnem wymaga skrupulatności, uważności i dokładności. Uczestnicy samodzielnie docinają, szlifują, dopasowują, kleją, skręcają, ozdabiają swoje prace – a na koniec zajęć każdy wychodzi z samodzielnie skonstruowanymi zabawkami.

Instruktor

Z zawodu ogrodnik i stolarz. Z zamiłowania harcerz i instruktor sportowy. Ma doświadczenie w prowadzeniu zajęć edukacyjnych z dziećmi w różnych grupach wiekowych. Praca z dziećmi sprawia mu dużą satysfakcję, zajęcia są okazją do spotkań, dobrej zabawy i wspólnego tworzenia.