Zajęcia

Robotyka Lego We Do (6-9 lat)

  • Nauka i rozwój
  • Lokalizacja: Łukasińskiego
  • Grupa wiekowa: Dzieci
Zapisz dziecko

prowadzenie: Agata Kowalik

 

wiek: 6-9 lat
termin: czwartek

godz. 15.00 – 16.00 (I gr.)

godz. 16.15 – 17.15 (II gr.)

godz. 17.30 – 18.30 (III gr.)

godz. 18.45 – 19.45 (IV gr.)

lokalizacja: ul. Łukasińskiego 1/3

 

cena: 160 zł / miesiąc (wrzesień, styczeń i czerwiec 80 zł) (więcej informacji w cenniku zajęć stałych - zobacz poniżej)
UWAGA: Aby uzyskać zniżkę na Kartę Dużej Rodziny należy uiścić opłatę w kasie OKiS

O zajęciach

Warsztaty opierają się na programie dydaktycznym opracowanym przez Lego Education. Celem zajęć jest ćwiczenie logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej, kreatywności, komunikacji i współpracy w grupie. W ramach zajęć dzieci tworzą własne konstrukcje, mając do dyspozycji zestaw klocków Lego We Do oraz notebooka; zdobywają wiedzę o robotach, maszynach prostych, przekładniach, kołach zębatych; uczą się jak w prostym języku obrazkowym zaprogramować robota (Lego Software WeDo); eksperymentują i robią doświadczenia.

Instruktorka

Agata Kowalik o swojej roli: "Cieszy mnie, gdy dzieci dobrze się bawią na zajęciach, są ciekawe, pytają, myślą logicznie, są twórcze i poszukują rozwiązań, nie poddają się, kiedy coś nie działa tak, jak chciały lecz kombinują jak poprawić mechanizm lub program, potrafią współpracować ze sobą (np. pożyczają sobie klocki, wymieniają pomysły, potrafią słuchać innych)".