Zajęcia

Kręcimy z OKiSem - zajęcia filmowe (12-15 lat)

 • Sztuka
 • Lokalizacja: Literacka
 • Grupa wiekowa: Młodzież
Zapisz dziecko

prowadzenie: Mariusz Ochociński


wiek: 12-15 lat
termin: czwartek (terminy spotkań: 21.09., 05.10., 19.10., 02.11., 16.11., 30.11., 07.12., 14.12.)
godz. 16:30-19:00

lokalizacja: ul. Literacka 20

 

cena: bezpłatnie (obowiązują zapisy)

O zajęciach

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty filmowe, które proponujemy Wam na jesienno-zimowe czwartki od września do grudnia.
Zajęcia są wprowadzeniem do wiedzy o produkcji filmowej. Mariusz Ochociński podzieli się z uczestnikami swoim doświadczeniem, opowie o kulisach pracy aktora a efektem tych spotkań będą wspólne filmowe realizacje.

Tematy spotkań:

 1. Krótka opowieść o tym jak zostać aktorem
  Omówimy poszczególne etapy powstawania filmu, od pomysłu na scenariusz, przez pre produkcję, castingi, produkcję i post produkcję po dystrybucje w kinach czy telewizji.

 2. Casting
  Zaczynamy poznawać casting na własnej skórze. Co to jest wizytówka, co zrobić żeby była dobra. Jakie informacje zawrzeć, co pokazać (profile, dłonie). Emocje na twarzy. Przykładowe zadania scen: w reklamie, filmie. Próby z zadanymi tekstami scen do filmu przed kamerą i próby wizytówki. Zadania scenek reklamowych, sceny dwójkowe (filmowe/serialowe). Opracowanie i nagranie na żywo.

 3. Scenariusz
  Analiza scen i tekstu, najważniejsze momenty, rozumienie postaci, początek, rozwinięcie, zakończenie.
  Z opanowanymi tekstami nagrywamy sceny. Omawiamy wspólnie ujęcia, wypracowujemy własne rozwiązania i pomysły. Na podstawie wszystkich nagranych scen wspólnie wymyślamy scenariusz, który je połączy w całość. Planujemy sceny które musimy dograć.

 4. Plenery
  Nagrywamy w różnych lokalizacjach. Nagrywamy sceny telefonów na facetimie - nasz narrator - nagrywanie ekranu. Montaż i pokaz końcowy.

 5. Jeśli czas pozwoli: Podróż w okolice filmoznawstwa.
  Omawiamy filmy i seriale, patrzymy jak inni robią sceny ;) .

Instruktor

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły teatralnej we Wrocławiu. Aktor od lat związany z Wrocławskim Teatrem Komedia i Teatrem Miejskim w Lesznie. Można zobaczyć go w spektaklach „Damski Biznes” czy „Szalone Nożyczki”. Zagrał w filmach „Król życia”, „Persona no Grata” oraz krótszych formach i etiudach studenckich. Szerszej publiczności znany m.in. z seriali „Na Wspólnej”, „M jak Miłość” i wielu produkcji telewizyjnych.