Projekty

Cyfrowa
rewolucja

W roku 20022 i 2023 realizujemy projekt pt. „Rewolucja cyfrowa w Zielonce”. OKiS pozyskał dotację w wysokości 137 tys. zł na rozwój instytucji w ramach programu grantowego "Konwersja Cyfrowa Domów Kultury". Projekt przewiduje zakup sprzętu do stworzenia studia nagrań oraz cyfrowego studia wideo. Tu będziemy mogli proponować udział w ciekawych warsztatach, np.: podcastowych, tworzenia słuchowisk, dubbingowania, tworzenia muzyki, videoblogów, czy animacji komputerowych. Sprzęt umożliwi nam również realizowanie jakościowych transmisji online-owych. W ramach zwiększania dostępności naszej oferty przewidzieliśmy również zakup pętli indukcyjnych dla osób z dysfunkcją słuchu.

 

Projekt "Konwersja cyfrowa domów kultury" finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2. „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” III Osi Priorytetowej „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa” Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Pętla indukcyjna

Ważne! Dobra wiadomość dla osób z dysfunkcjami słuchu i noszącymi aparaty słuchowe! W ramach projektu Konwersja cyfrowa domów kultury, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2. „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” zakupiliśmy pętle indukcyjne, dzięki którym odbiór dźwięku podczas wydarzeń w OKiS będzie dla Państwa bardziej komfortowy

 

Każdy, kto chce podczas wydarzenia skorzystać z pętli indukcyjnej musi jedynie zwrócić się do nas przed samą imprezą, aby wypożyczyć dedykowany pętli odbiornik. Pętle mogą służyć nie tylko osobom z aparatami słuchowymi, ale także tym, którzy takich aparatów nie mają, ale dla których z powodu wady słuchu ułatwieniem jest słuchanie przez słuchawki.

 

Wskazówka techniczna: w aparacie słuchowym musi zostać włączony program do korzystania z cewki indukcyjnej. Poprzez zakup pętli OKiS dostosowuje działania do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Do usłyszenia!

Zielonka dla
początkujących

Wiosną i jesienią zapraszamy na wspólne spacery tematyczne po mieście. To propozycja dla tych, którzy są ciekawi Zielonki, lubią wypoczywać aktywnie, integrować się z sąsiadami i prowadzić zajmujące rozmowy o wszystkim. Liczymy szczególnie na nowych mieszkańców, pragnących poznać to miejsce. „Wyruszamy w miasto” raz w miesiącu w okresie od marca do czerwca i od września do listopada.

Oferta kulturalna i sportowa w opinii mieszkańców Zielonki

W 2022 roku, w okresie letnim postanowiliśmy się zmierzyć z Waszymi opiniami na temat kultury i sportu w Zielonce. Dotarliśmy do Was różnymi ścieżkami: przeprowadziliśmy ankiety internetowe, sondy uliczne, warsztaty i stworzyliśmy tablicę interaktywną. Wszystko po to, aby poznać odpowiedzi na wiele różnych pytań. Większości z nich dotyczyły oferty kulturalnej i oferty sportowej OKiS, zarówno aktualnej, ale też przyszłej.

 

Dziś prezentujemy podsumowanie tej krótkiej i efektywnej diagnozy. Jeśli jesteście ciekawi kogo znanego chciałaby zaprosić nasza społeczność do Zielonki to zapraszamy do zapoznania się z poniższą diagnozą. Ponadto dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w badaniu – dzięki Wam lepiej poznaliśmy potrzeby mieszkańców. Obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom.