O projekcie "Cztery pory Zielonki"
Celem projektu jest realizacja 4 warsztatów (o każdej porze roku) dla miłośników fotografii z Zielonki. Warsztaty plenerowe poprowadzi profesjonalny fotograf. Z najlepszych zdjęć zrobionych w czasie wszystkich plenerów w grudniu 2024 powstanie wystawa fotograficzna. Myślą przewodnią jest fotograficzna opowieść o Zielonce w różnych porach roku (plener, charakterystyczne miejsca, detal). Ostateczna data wystawy i dobór zdjęć na wystawę pozostaje w gestii organizatorów i prowadzącego warsztaty. Czy chciałbyś dołączyć do tej przygody?
Kto może wziąć udział w warsztatach ?
- Osoby swobodnie posługujące się aparatami fotograficznymi (lustrzanki, bezlusterkowce, telefony komórkowe), poszukujące wskazówek, jak lepiej fotografować i chcące zrealizować wspólny projekt wystawy.
- Mieszkańcy Zielonki (w przypadku zbyt małej ilości zgłoszeń, organizator przewiduje możliwość zaproszenia osób z okolic)
- Osoby, które otrzymały POTWIERDZENIE wzięcia udziału w warsztatach
Jaki jest plan jesiennych warsztatów?
Czwarte/ostatnie/ warsztaty odbędą się 26 października, w sobotę od godz. 10:30. Warto zarezerwować sobie cztery godziny na wspólne chodzenie po Zielonce (dokładna trasa jest planowana). W czasie warsztatów to uczestnicy będą fotografować, a prowadzący będzie konsultował, podpowiadał, wskazywał rozwiązania techniczne. Znajomość Zielonki mile widziana, ale nie jest konieczna.
Jak się dostać na warsztaty?
W każdym plenerze może wziąć udział 7 osób. Uczestnicy zostaną wybrani przez prowadzącego na podstawie przesłanych zdjęć.
Aby wziąć udział należy przesłać zgłoszenie do 14 października na adres 4poryzielonki@gmail.com i załączyć max pięć najlepszych wykonanych przez siebie fotografii niestudyjnych. 17 października 7 wybranych osób otrzyma zaproszenie do wzięcia udziału w warsztatach. Na każdy z czterech plenerów odbędą się osobne zgłoszenia.
Co po warsztatach?
Przez cały tydzień po warsztatach prowadzący będzie czekał na przesłanie na adres mailowy 4poryzielonki@gmail.com przez każdego uczestnika 5 wybranych wykonanych przez siebie fotografii przeznaczonych na wystawę. Oznacza to, że można przez tydzień po warsztatach wybrać się w te same lub inne miejsca i indywidualnie wykonać fotografie. Przesłane zdjęcia będą konsultowane i oceniane z prowadzącym.
Sprzęt?
Uczestnicy muszą posiadać własny sprzęt do fotografowania (aparaty, telefony).
Prowadzący:
Krzysztof Gajewski - reżyser, operator, fotograf, grafik, plastyk. Autor filmów dokumentalnych, wystaw fotogrficznych, teledysków, publikacji oraz wszelkich działań związanych z opowiadaniem historii obrazem. Na co dzień współpracuje z wieloma instytucjami kultury i sztuki. Absolwent Szkoły Wajdy, Warszawskiej Szkoły Fotografii i Studium Grafiki Collage w Warszawie. Wywodzi się ze świata subkultur, i właśnie tam spędza swoje życie. Jego wartości to wolność, i niezależność. Interesują go ludzie oraz historie z nimi związane. Bliskie są mu tematy lokalne, i społeczne, co widać w jego realizacjach takich jak np. wystawa 3D "Zgub się" o warszawskiej Pradze. Projekty realizowane przez autora mają zasięg globalny, i tworzone są w wielu miejscach na świecie (pracował w 16 krajach na czterech kontynentach). Wspópracował/wspópracuje, z takimi markami jak: Bienalle w Berlinie, Centrum Sztuki Wspóczesnej Zamek Ujazdowski, Mazowiecki Instytut Kultury, Fotoplasikon Warszawski, This is Ska Festiwal, Dynamite Fesiwal i wiele innych.