Zajęcia

Klub Przyrodników (10-13 lat)

  • Nauka i rozwój
  • Lokalizacja: Łukasińskiego
  • Grupa wiekowa: Dzieci, Młodzież
Zapisz dziecko

prowadzenie: Anna Partyka
wiek: 10-13 lat
termin: sobota
godz.: 11:00-13:00

 

lokalizacja: ul. Łukasińskiego 1/3


cena: 80 zł / miesiąc (cena nie zawiera kosztów wycieczek dodatkowych) (więcej informacji w cenniku zajęć stałych - zobacz poniżej)

UWAGA: Aby uzyskać zniżkę na Kartę Dużej Rodziny należy uiścić opłatę w kasie OKiS

O zajęciach

Zapraszamy dzieci w wieku od 10 lat do Klubu Przyrodników. Spotkania Klubu nie będą zwykłymi lekcjami przyrody i nie tylko o przyrodzie będzie tu mowa. Będziemy badać i odkrywać w praktyce to, co nas otacza. Jak? Przede wszystkim podczas wspólnych wypraw z aparatem fotograficznym, bliższych spacerów i dalszych wycieczek*.

Na spotkaniach w pierwszym semestrze poruszymy następujące tematy (kolejność może ulec zmianie z powodów organizacyjnych):

  1. Miejska ornitologia i kto żyje w Zielonce? Omówienie tematu + spacer do Parku Dębinki.
  2. Przyroda Glinek - co w trawie i na akwenie piszczy. Krótki wykład + wycieczka z aparatami foto. Zasady fotografowania, poznawanie kolejnych gatunków zwierząt. Pod koniec semestru stworzymy galerię zdjęć przyrody, zrobionych przez uczestników.
  3. Dlaczego jeż nie je jabłek? Wykład o tych pasjonujących ssakach. Możliwa wycieczka do Fundacji Primum "Jeżurkowo" w Skierdach pod Legionowem (dodatkowa opłata za dojazd) ze zbiórką jedzenia dla jeży.
  4. Bociany, jerzyki, szpaki - ciekawostki i informacje o ptakach migrujących na zimę. Spotkanie stacjonarne.
  5. Ekologia w transporcie. Wycieczka do zajezdni autobusowej, gdzie dowiemy się które autobusy są eko.
  6. Drapieżniki w mieście i pod miastem - prezentacja o sowach, myszołowach, orłach itp. Wycieczka z aparatami do Łazienek/nad Wisłę (dodatkowo płatny przejazd i bilety wstępów).
  7. Flora wokół nas. Poznajemy gatunki roślin, robimy zdjęcia. Wycieczka po okolicy.
  8. Wizyta w zielonkowskich wodociągach. Skąd mamy wodę, jak działa oczyszczalnia, dokąd płyną nieczystości po opuszczeniu oczyszczalni.
  9. Karmienie dzikich zwierząt w naszej okolicy. Na co zwracać uwagę, czego nie robić, jak się zachować w nietypowej sytuacji. Spotkanie z leśnikiem.
  10. Wizyta w PSZOK poznajemy zasady działalności Punktu, rozmawiamy o segregacji, dowiadujemy się dokąd jadą śmieci. Wspólne sprzątanie lasu.
  11. Węże i pająki w Polsce. Wykład/film. Wycieczka na wystawę pająków w Pałacu Kultury i Nauki.
  12. Mucha nie siada. Dlaczego boimy się pszczół i os, komary uważamy za bezużyteczne, a miejskie żuki uważamy za zło konieczne? Wykład z prezentacją.

*Wycieczki alternatywne są możliwe przy współpracy z rodzicami

Instruktorka

Z wykształcenia dziennikarka, z wyboru kierowczyni autobusu linii L26, z zamiłowania badaczka przyrody i jej fotograf.