Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Sty 31, 2020

Karnawałowa Fiesta w kubańskich rytmach

Karnawałowa Fiesta w kubańskich rytmach

Kiedy:
Luty 23, 2020@18:00 – 20:00
2020-02-23T18:00:00+01:00
2020-02-23T20:00:00+01:00
Karnawałowa Fiesta w kubańskich rytmach

W lutym do Sali widowiskowej OKiS w Zielonce zapraszamy na Wielką Fiestę Karnawałową. Będzie to koncert w kubańskich rytmach. Wystąpi Yaremi Kordos z zespołem Los Cubanitos w towarzystwie tancerek rewii Carnival Stars.

Yaremi Kordos urodziła się w Hawanie. Od najmłodszych lat żyła muzyką, ponieważ pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny. Ukończyła szkołę muzyczną Amadeo Roldan w klasie gitary. W wieku 19 lat rozpoczęła swoją wokalną przygodę w jednym z najlepszych miejsc na Kubie –  „Show Macumba Habana”. Studiowała gitarę klasyczną i wokal. Nagrała kilka płyt z różnymi artystami, jednymi z najważniejszych są Flor de Amor (Omara Potuondo) i Lost and found (Buena Vista Social Club).  W 2004 roku została zaproszona do Polski przez Jose Torresa jako wokalistka w jego zespole. Występuje gościnnie w zespołach takich jak eMBand czy The Cuban Latin Jazz. Koncertuje również poza granicami Polski z zespołem Habana Tradicional, Cubanache, Show Havana Nigths. W roku 2017 jej dwie solowe piosenki zostały wybrane do kolekcji Cafe Latino (Sony Music).  Wzięła udział jako Jurorka w Programie telewizyjnym „All Together Now „Śpiewajmy Razem”.

Zespół z którym koncertuje Yaremi Kordos tworzą muzycy pochodzący z Kuby. Od kilku lat występują w całej Polsce, tworząc magiczne wydarzenia w rytmie Latino, z prawdziwą kubańską nutą. Ich koncerty są pełne dobrej energii przy świetnym kontakcie z publicznością.

CARNIVAL STARS to międzynarodowy zespół taneczny, w którego skład wchodzą tancerki z Meksyku, Kolumbii, Kongo, Czech i z Polski. Zachwycają publiczność m. in. spektakularnymi pokazami samby brazylijskiej. Półfinalistki I edycji „Got To Dance – Tylko Taniec” TV Polsat. Od 2008 roku związane z teatrem „Buffo”.

Bilety w cenie 20 zł.

Do zobaczenia na Karnawałowej Fieście!