Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Paź 17, 2018

Wieczór z muzyką klezmerską i nie tylko

Wieczór z muzyką klezmerską i nie tylko

W niedzielę 14 października na „Scenie pod dębami” wystąpili Klezmersi. W ten sposób świętowaliśmy dziesięciolecie Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce.

Tego dnia odbyły się także dwa inne wydarzenia: dzieci gościły w OKiS na spektaklu a na hali rozgrywano Turniej piłkarski o Puchar OKiS.

Na wieczornym koncercie sala wypełniona była po brzegi. Artyści Robert Kuśmierski, Damian Orłowski, Michał Lamża i dyrektor OKiS Robert Smoderek, przygotowali muzyczną ucztę. Goście nagradzali artystów gromkimi oklaskami przez cały czas trwania występu. Na koniec zobaczyliśmy owacje na stojąco.

Po koncercie pracownikom OKiS podziękował Dyrektor Robert Smoderek a po nim życzenia dla OKiS przekazali Wicestarosta Adam Łossan, Burmistrz Grzegorz Dudzik, a także klub Morsy Zielonka.

Wstęp na niedzielne wydarzenia był wolny, jednak w zamian można było wesprzeć Caritas, a dokładnie inwestycję rozbudowy Domu Samotnej Matki w Zielonce. Jak zwykle organizacji pomagali młodzi wolontariusze  z Zielonki.

To już 10 lat OKiS Zielonka prowadzi kulturalną i sportową działalność w budynku szkoły przy ul. Łukasińskiego 1/3. W 2008 r., poprzez przekształcenie Ośrodka Kultury w Ośrodek Kultury i Sportu, z nową siedzibą i zadaniami, zmienił się charakter, zwiększył zakres i rozmach naszych działań. Od tego czasu łączymy edukację kulturalną, organizację rekreacji oraz koordynowanie działań sportowych w naszym mieście.
Wcześniej…

Do końca 1991 r. instytucja kultury w mieście nosiła nazwę Miejski Ośrodek Kultury a siedzibę miała w budynku usytuowanym na Osiedlu Wolności. Z tego czasu pozostała nam pamiątkowa  kronika…

W styczniu 1992 r. uroczyście otwarto Ośrodek Kultury w Zielonce przy ul. Literackiej 20. Tu przez 16 lat tętniło życie kulturalne miasta.

Rok 2008

Niektórzy z nostalgią wspominają dawną lokalizację Ośrodka, jednak posiadanie sali widowiskowej z 230 miejscami u boku, hali sportowej z miejscem dla ponad 500 osób na trybunach, okalający nas obecnie teren zielony z dwoma boiskami – to atuty i liczby, które robią wrażenie i były powodem, dla którego placówka została w 2008 r. przeniesiona do nowowybudowanego, reprezentacyjnego budynku. W związku z poszerzeniem zakresu działania OK został OKiS-em.
Jego lokalizacja, infrastruktura i rozszerzone o sport spektrum działań jest lokalnym kolorytem miejsca i stanowi o jego unikalności.