Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Lis 5, 2018

W olimpijskiej formie z Jackiem Wszołą

W olimpijskiej formie z Jackiem Wszołą

W poniedziałek 5 listopada gościem OKiS był Jacek Wszoła – mistrz olimpijski i rekordzista Europy i świata w skoku wzwyż. Znakomity gość przyjechał do Zielonki na zaproszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pan Jacek jest ambasadorem programu „Bądź w olimpijskiej formie”, którego elementem jest promowanie aktywności fizycznej pośród osób 60+. Spotykając się z seniorami przekonuje, że codzienne, proste ćwiczenia są najlepszą receptą na sprawność, zdrowie i dobre samopoczucie.

Spotkanie w Zielonce miało charakter pokazu ćwiczeń i instruktarzu jak ćwiczyć by wzmacniać najważniejsze mięśnie i partie ciała. Specjalny zestaw ćwiczeń dla seniorów opracował, we współpracy z lekarzami i specjalistami od rehabilitacji, drugi ambasador programu i mistrz olimpijski Władysław Kozakiewicz.

Z niecodziennej okazji poćwiczenia wspólnie z mistrzem olimpijskim chętnie skorzystali seniorzy z naszego miasta. Jackowi Wszole towarzyszyli fizjoterapeuta Maciej Kopa i koordynator programu Agata Kwiatkowska.

Po godzinnych solidnych ćwiczeniach uczestnicy spotkania otrzymali certyfikaty udziału w szkoleniu opatrzone autografem mistrza.

Serdecznie dziękujemy za to spotkanie!