Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Cze 3, 2019

Sobotni Dzień Dziecka w OKiS – warsztaty, gra i muzyczne pląsy

Sobotni Dzień Dziecka w OKiS – warsztaty, gra i muzyczne pląsy

W Dzień Dziecka zaprosiliśmy dzieci i rodziców do udziału w trzech wydarzeniach: spotkaniu z artystą Szymonem Telukiem na warsztatach z karykatury, grze miejskiej oraz przedstawieniu dla najmłodszych. Tym, którzy tęsknią za dorocznym festynem przypominamy, że odbędzie się w tym roku tydzień później, 9 czerwca.

Dzień rozpoczęły warsztaty z karykaturą. Poprowadził je rysownik, karykaturzysta, malarz, autor komiksów Szymon Teluk. Dzieci uczyły się tajników sztuki rysowania portretów w krzywym zwierciadle. Najpierw prowadzący pokazał jak robi to sam rysując Zosię, jedną z uczestniczek, potem uczestnicy sami próbowali swoich sił próbując z dowcipem „uchwycić” siebie nawzajem.

Po warsztatach rozpoczęła się Gra Miejska „Pocztówki Zielonki jakiej już nie ma”. Zagadkę kradzieży zbioru cennych pocztówek rozwiązywało 20 drużyn – łącznie 67 detektywów! Wśród uczestników byli zarówno nowi mieszkańcy naszego miasta, jak i Ci którzy się tu urodzili. Zależało nam na tym, aby zaciekawić tych nowoprzybyłych, ale także zaskoczyć ciekawostkami tych, którzy wiedzą wiele. Mamy nadzieję że nam się udało. Grę zorganizował OKiS wspólnie z wolontariuszami z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dziękujemy za wspólną zabawę wszystkim drużynom!

Na koniec maluchy spotkały się na muzycznym

przedstawieniu na Sali widowiskowej. Była mnogość instrumentów i wspólne granie na scenie.