Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Sie 23, 2019

Koncert z cyklu „Muzyka z różnych stron świata”

Koncert z cyklu „Muzyka z różnych stron świata”

Otwieramy nowy sezon kulturalny w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce. W niedzielę 15 września zapraszamy na koncert zespołu Propabanda. W ubiegłym roku zielonkowska publiczność tłumnie wypełniła salę widowiskową, kiedy w ramach naszego cyklu „muzyka z różnych stron świata” gościliśmy zespoły klezmerski, cygański, czy też przypomnieliśmy repertuar Bułata Okudżawy. Tym razem zapraszamy na Bałkany i nie tylko…

Propabanda East Collective to kapela grająca energetyczną bałkańską i klezmerską muzykę folkową w nowatorskiej i wirtuozerskiej odsłonie.

Oprócz tradycyjnych kawałków z Bałkanów usłyszymy również aktualne hity m.in z Rumunii, Mołdawii, Serbii. Nie zabraknie muzyki z filmów Emira Kusturicy – Mesechina, Pitbull czy Bubamara, tradycyjnych tańców regionu, a także sporej dawki improwizacji. 

Marcin Maroszek – lider zespołu, akordeonista, absolwent Connservatoire d’ Edgar Varese w Paryżu. Laureat wielu konkursów zagranicznych i pasjonat muzyki tygla bałkańskiego. Śpiewa m.in po serbsku, moładawsku, bośniacku, macedońsku i w innych językach regionu.

 

Skład zespołu:

Marcin Maroszek – akordeon , wokal 

Maciej Regulski – gitara, bozouki

Kamil Siciak  – perkusjonalia, cajon, darbuka

Oliwier Andruszczenko – klarnet, saksofon altowy, 

Bartosz Smorągiewicz – saksofon tenorowy, saksofon barytonowy

Damian Marat – trąbka 

 

Do zobaczenia na koncercie!