Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Posted by on Cze 14, 2022

Studenci UTW zdali egzamin

Studenci UTW zdali egzamin

W środę 8 czerwca studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku uroczyście zakończyli rok akademicki. Po długich i krótszych przerwach związanych ze stanem pandemii był to pierwszy rok w całości zrealizowany stacjonarnie. Spotkania zgromadziły 75 słuchaczy. Na Sali widowiskowej OKiS w ciągu roku studenci wysłuchali 22 wykładów, prowadzonych przez pasjonatów i ekspertów takich dziedzin jak literatura, historia, podróże, botanika, historia sztuki i inne. Program UTW to także różnego typu wyjazdy. W semestrze jesiennym uczestnicy wzięli udział w wyprawie pt.  „Mazowieckim szlakiem: Płońsk i Gołotczyzna z zagadką kryminalną w tle” a w semestrze letnim destynacją podobnego wykładu był Sochaczew i Łowicz. Trzecią jednodniową wycieczkę zaplanowano doliną rzeki Pilicy. Nasi Studenci uczestniczyli też w wykładach wyjazdowych w instytucjach kultury w Warszawie. Ostatnim takim były spotkania i wykłady w Bibliotece UW oraz Muzeum Azji i Pacyfiku. Grupa uniwersytecka wyjeżdżała też wspólnie do teatru. Były to sceny Ateneum, Buffo i 6 Piętro.  Tegoroczne mniejsze koła zainteresowań to grupy języka angielskiego, komputerowa oraz rękodzieło.
 
Życzenia oraz dyplomy studenci UTW odebrali z rąk przedstawicielek Burmistrza Miasta Zielonka – Sekretarz Renaty Jóźwiak i Skarbnik Moniki Sopińskiej oraz Przewodniczącej Rady Miasta Zielonka Gabrieli Wiśniewskiej. Sekretarz Miasta przedstawiła uczestnikom nowego dyrektora OKiS Adama Lisieckiego. 
 
Spotkanie umiliło dwa wydarzenia: dwie grupy taneczne, trenujące pod kierunkiem Ewy Karasińskiej w Klubie Senior+, dały wspaniały popis możliwości seniora prezentując układy taneczne i zapraszając uczestników spotkania do wspólnego tańca. Po radosnych pląsach studenci udali się na warsztat malarski, który był praktycznym podsumowaniem cyklu wykładów o malarstwie współczesnym, prowadzonych przez artystę Andrzeja S. Grabowskiego.  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Skip to content