Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Kalendarz

Filtruj: Categories
 • Wydarzenia dla dorosłych
 • Wydarzenia dla dzieci
 • Wydarzenia dla młodzieży
 • Wydarzenia gościnne

Agenda

 1. Paź
  27
  sob

  1. XXI Maraton Teatralny
   13:00 – 23:00
   1. 1. Maraton Teatralny odbędzie się w dnia 27 października 2018 r. roku w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce przy ul. Łukasińskiego 1/3, w Miejskiej Sali Widowiskowej.
   1. 2. Maraton ma charakter otwartego przeglądu połączonego z konkursem, w trakcie którego nagrodzone zostaną:
   • Najlepsze przedstawienie
   • Najlepsza kreacja aktorska
   • Nagroda Jury
   1. 3. Przedstawienia będą oceniane przez jury w skład, którego wejdą osoby profesjonalnie zajmujące się problematyką teatralną. Lech Śliwonik i Edward Wojtaszek.
   2. 4. Wyłonionym laureatom zostaną przyznane nagrody rzeczowe.
   3. 5. Prezentacja nie może:

   -zawierać obraźliwych treści oraz naruszać norm etycznych i moralnych,

   -zawierać treści przeznaczonych wyłącznie dla osób dorosłych,

   – obrażać uczuć religijnych.

   1. 6. W Maratonie mogą wziąć udział wszystkie teatry niezawodowe, których przedstawienia nie będą dłuższe niż 60 min, a montaż i demontaż scenografii własnej nie może trwać dłużej niż 20 min. Podanie w karcie zgłoszenia nieprawdziwego czasu trwania spowoduje eliminację przedstawienia.
   2. 7. Organizator zapewnia nagłośnienie, obsługę techniczną, oświetlenie oraz odtwarzacz CD.
   3. 8. Zgłoszenia do Maratonu odbywają się poprzez wypełnienie karty zgłoszeniowej, oznaczające akceptację warunków regulaminu i dostarczenie jej pocztą elektroniczną z potwierdzeniem odbioru. Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń upływa 19 października br. Wraz ze zgłoszeniem uczestnicy proszeni są o nadesłanie krótkiej noty biograficznej, zdjęcia i innych informacji i materiałów pomocnych w przygotowaniu folderu.
   4. 13. Organizator nie bierze odpowiedzialności za treści zawarte w programie grup teatralnych.

   Zdjęcia pochodzą z XX M.T.

   1-0187.jpg 1-0157.jpg 1-0104.jpg 1-0073.jpg 1-0020.jpg

   +
   13:00
   XXI Maraton Teatralny
 2. Paź
  28
  nie

  1. Spotkania z podróżą NAMIBIA
   16:00 – 17:00

   Namibia – na tropach Wielkiej Piątki

   Anna i Marcin Szymczak

   Wyruszymy w miesięczną podróż szutrowymi drogami Namibii. Odwiedzimy żyjące jak dawniej plemiona – Buszmenów, Damara i Himba. Poznamy ich zwyczaje, zajęcia i sposoby radzenia sobie w trudnym środowisku przyrodniczym. Wdrapiemy się na najwyższe wydmy najstarszej pustyni świata – Namib, przejedziemy spowitą mgłami drogą, wzdłuż wybrzeża szkieletów oraz zajrzymy na dno drugiego co do wielkości kanionu na świecie – Fishriver. Wśród szumiących traw sawanny zobaczymy dziko żyjące zwierzęta, mając nadzieję ujrzeć choć kilka z grona Wielkiej Piątki.

   O NAS

   Ich przygoda podróżnicza zaczęła się już w czasach studenckich, kiedy zorganizowali wspólnie kilka trekkingowych wypraw w Andy, Ałtaj, Tien Szan, góry Elburs czy Alpy Japońskie, Himalaje i Pamir. Wtedy też zmierzyli się z Jedwabnym Szlakiem w zachodnich Chinach, Uzbekistanie i Iranie. Dotarli na „Dach Świata” i pod świętą górę Kailasz dość nietypowo, z Kaszgaru. Smakowali zieloną herbatę pod Fuji, a także przemierzali amazońską dżunglę. Gdy urodziła im się córka Iga, zaczęli podróżować we trójkę. Razem zwiedzili świat od Nowej Zelandii przez Japonię, Chiny, Oman, Armenię, Gruzję, Europę po Maroko. Od pięciu lat podróżują już we czwórkę – z synkiem Jasiem – i zdążyli już odwiedzić Sardynię, Iran, Gruzję, Emiraty Arabskie i Namibię. Na wyjazdach dużo fotografują co znalazło swój wyraz w trzech wydanych albumach po Japonii, Boliwii i Tybecie.
   www.fotografiapodroznicza.pl

   Namibia_2 Namibia_6Namibia_5

   +
   16:00
   Spotkania z podróżą NAMIBIA