Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

O Uniwersytecie Dziecięcym

2

INAUGURACJA ROKU 2017/18  21 PAŹDZIERNIKA GODZ. 10:00

Uniwersytet Dziecięcy w Zielonce zainaugurował działalność 12 października 2013 roku. Jest to propozycja atrakcyjnej nauki, rozbudzania i rozwijania zainteresowań dla dzieci w wieku 7-12 lat.

IMG_2956.JPGNasi studenci spotykają się z przedstawicielami świata nauki, instytucji kultury, reprezentantami ciekawych zawodów i animatorami, aby zgłębiać tajemnice świata. Spotkania mają formę wykładową, warsztatową lub są po prostu kreatywną zabawą. Program obejmuje bardzo różne dziedziny wiedzy i dyscypliny nauki (takie jak fizyka i chemia, biologia, historia, sztuka, archeologia, ekonomia i inne).

Wszystkie zajęcia odbywają się w soboty.

Miejsce spotkań: sala widowiskowa OKiS,

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce zaprasza na przygodę z Uniwersytetem Dziecięcym!

KOORDYNATOR UDZ: Joanna Żero

Cennik zajęć: 80 zł za semestr.

Karta Dużej Rodziny 50% zniżki.

IMG_3013.JPG

RELACJA Z INAUGURACJI 2013

 

Dołącz do UDZ na FACEBOOKU

21 X 2017 r. WYKŁAD & WARSZTATY

,,KULISY TEATRU LALEK”

Co kryje się za parawanem? Czy lalkarz to aktor? A czy aktor to zawsze człowiek? Kim są „Najnaje”? I czy teatr lalek jest tylko dla dzieci? W godzinnym wykładzie znajdziemy odpowiedzi na te i inne pytania. Nauczymy się niezbędnych pojęć, a także poznamy rodzaje lalek teatralnych. Po zajęciach teoretycznych studenci będą mieli okazję przejść intensywny warsztat aktorski.

Małgorzata Rytel – aktorka, absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza  w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.

4 XI 2017 r. WYKŁAD & AKADEMIA MŁODEGO KINOMANIAKA

,,EKSPERYMENT W TEORII”

Naszą przygodę z eksperymentowaniem rozpoczniemy od wstępu teoretycznego, wzbogaconego pokazem naukowym, który pobudzi nasz apetyt na samodzielne zgłębianie tajników nauk ścisłych. Zdobędziemy sporą dawkę wiedzy, która pozwoli nam na wykonanie nieskomplikowanych doświadczeń na kolejnym spotkaniu.

18 XI 2017 r. WARSZTATY

,,URODZENI NAUKOWCY”

Podczas tych zajęć zwykła sala lekcyjna zamieni się w niezwykłe laboratorium do odkrywania tajemnic nauki. Będziemy eksperymentować, mieszać mikstury i rozwiązywać zagadki. Zamienimy się w prawdziwych naukowców, a podczas zgłębiania najciekawszych zagadnień nauk ścisłych będziemy się świetnie i bezpiecznie bawić!

2 XII 2017 r. WYKŁAD & AKADEMIA MŁODEGO KINOMANIAKA

16 XII 2017 r. WARSZTATY

,,DO SIEGO ROKU! JAK NA ŚWIECIE OBCHODZI SIĘ NOWY ROK”

Czy każdy człowiek na świecie wita Nowy Rok 1 stycznia? A kto robi to najwcześniej?  Który jest rok w Chinach? Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi w grudniu. Ruszymy w podróż dookoła świata. Zapoznamy się z różnymi kalendarzami oraz dowiemy się jak dzieci i dorośli obchodzą Nowy Rok w zależności od kultury, w jakiej żyją.

STYCZEŃ 2018 R.

SPOTKANIE WYJAZDOWE – SZCZEGÓŁY WKRÓTCE. J