Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Chóry

 

 1. Chór męski im. Józefa Gromali

„W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej czasu poświęcamy pracy zawodowej, kiedy bieżące problemy przytłaczają nas tak bardzo, że stajemy się coraz bardziej zestresowani i czujemy jak „uchodzi z nas powietrze”, każdy z nas potrzebuje „odskoczni”, by choć na chwilę zapomnieć o swych problemach.

Doskonałym miejscem <<duchowego relaksu>> jest chór męski. Czy można sobie wyobrazić lepszy sposób odpoczynku od codzienności, niż wspólne śpiewanie w męskim gronie?

Piosenki biesiadne, patriotyczne i kościelne, utwory lekkie i ambitne, ćwiczone dwa razy w tygodniu, naprawdę dają wiele satysfakcji.

Zastanawiasz się, czy przyjść i spróbować swoich sił? Przyjdź o 19.00 w poniedziałek lub środę, usiądź na widowni sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Sportu (wejście przez garderobę), popatrz i posłuchaj. W przerwie lub po próbie porozmawiaj z dyrygentem, z chórzystami i wtedy łatwiej będzie ci podjąć decyzję.”

Źródło: www.chormeski.pl

chor1

Słynny już męski zespół istnieje od kilkudziesięciu lat. Założył go zielonkowski organista Józef Gromala. Chór ma w repertuarze pieśni religijne, patriotyczne i rozrywkowe. Wielokrotnie uświetniał ważne uroczystości kościelne i miejskie. Koncertuje też często poza granicami miasta. Chór śpiewał dwukrotnie Papieżowi Janowi Pawłowi II podczas Jego pielgrzymek do ojczyzny.

Dyrygent: Maciej Cegielski

Próby: poniedziałki i czwartki o godz. 19:00.

2. Chór Seniora

Na spotkania chóru przychodzą osoby w wieku emerytalnym, które lubią śpiewać i być razem: dla odprężenia i oderwania się od szarej codzienności. Spotkania Chóru odbywają się w Klubie Seniora przy ul. Przemysłowej. Na kandydatów czekamy z otwartymi ramionami. Nie ma żadnych ograniczeń wieku.

Instruktor chóru: Robert Narojczyk
Próby: Środy w godz. 10:30-12:00.

Udział jest bezpłatny.

Skip to content