Archiwum wydarzeń

"Zielono mi" Monika Dryl

  • Koncert
19/11/2023
  • Godzina: 18:00
  • Lokalizacja: Łukasińskiego
  • Grupa wiekowa: Dzieci, Młodzież, Dorośli, Seniorzy
  • Cena: 39 zł
Kup bilet

Monika Dryl w koncercie, który zachwyci nas interpretacją piosenek czołowych polskich kompozytorów i "poetów" piosenki, Osieckiej, Kofty, Niemena, Gaertner...

Recital to podróż sentymentalna płynąca na fali pięknych melodii i mądrych tekstów, nie pozbawiona jednakże pazura i pozytywnej energii. 

Przewodnikiem i głosem w tej ponadczasowej podróży jest Monika Dryl, kobieta, której śpiew jest "potężny, jak Mount Everest i subtelny, jak walijski strumyk"

 

Monika Dryl

Jest aktorką Teatru Narodowego w Warszawie. W 2001 roku została laureatką III nagrody Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz I nagrody festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej
Jest założycielką i wokalistką zespołu Themonika quintet. Wzięła udział w nagraniu płyty Herbaciane Nonsensy w radiowym studiu Trójki im. Agnieszki Osieckiej u boku m.in. Ewy Bem, Grażyny Łobaszewskiej, Anny Serafińskiej, Grzegorza Turnaua, Andrzeja Dąbrowskiego. W 2008 wzięła udział w trzeciej edycji programu Jak oni śpiewają, w którym zajęła 8. miejsce.
Jesienią 2015 roku brała udział w czwartej edycji programu rozrywkowego Twoja twarz brzmi znajomo. Wygrała 2. odcinek programu, w którym wcieliła się we Freddiego Mercury’ego. Po dziewięciu odcinkach dotarła do finału, gdzie zajęła ostatecznie 3. miejsce.

 

Podczas koncertu publiczność będzie miała okazję do wspólnego śpiewania i wspominania najlepszych momentów polskiej muzyki. To idealne wydarzenie dla miłośników muzyki, którzy chcą przeżyć niezapomniane chwile w towarzystwie doskonałych utworów oraz wyjątkowej artystki.