Archiwum wydarzeń

W rytmach samby

  • Koncert
24/11/2023
  • Godzina: 11:00
  • Lokalizacja: Łukasińskiego
  • Grupa wiekowa: Dzieci
Kup bilet

dwoje tancerzy / perkusja / fortepian

 

Niepowtarzalna w swym brzmieniu muzyka Ameryki Łacińskiej i bogactwo rytmów tanecznych wyrażających wielkie emocje i temperament mieszkańców tej części świata z pewnością nie tylko zainteresują, ale również zachwycą naszą publiczność. W koncercie z udziałem tancerzy zaprezentujemy tradycyjne tańce, charakterystyczne dla kręgu kultury latynoamerykańkiej: sambę, rumbę i salsę, które zrobiły zawrotną karierę zarówno na na parkietach tanecznych, jak i w muzyce artystycznej. W repertuarze koncertu znajdą miejsce kompozycje klasyczne oraz utwory inspirowane folklorem.

O cyklu

Organizowane w OKiS raz w miesiącu "Spotkania..." pozwalają obcować z muzyką różnych okresów historycznych, poznawać jej gatunki i style, specyfikę instrumentów, obserwować grę muzyków, a nawet ruchy tancerzy, wreszcie – doświadczać emocji, jakie rodzą się podczas kontaktu z żywą sztuką.
 
Koncerty mają charakter kameralny, trwają do 45 minut. Pomyślane są przede wszystkim z myślą o dzieciach klas 1-3, ale i starsi nie będą się nudzić. Obok artystów, współpracujących z Filharmonią, występuje prelegent, który jest gospodarzem spotkań i przewodnikiem po świecie muzyki.
 
Miejsce: sala widowiskowa OKiS | ul. Łukasińskiego 1/3 w Zielonce
Zapraszamy szkoły i indywidualnych słuchaczy!