Archiwum wydarzeń

Humory Pani Muzyki

  • Koncert
8/03/2024
  • Godzina: 11:00
  • Lokalizacja: Łukasińskiego
  • Grupa wiekowa: Dzieci
Kup bilet

fortepian / skrzypce / wiolonczela

 

Świat muzyki kameralnej od zawsze stanowił wzór idealnego porozumienia między artystami. Kameralistyka to przede wszystkim sztuka precyzyjnego dążenia do realizacji wspólnej koncepcji wykonawczej. Kompozycje na tego rodzaju obsady od wielu lat zajmują stałe miejsce w naszych koncertach. Tym razem proponujemy spotkanie z triem fortepianowym, w którego skład wchodzą fortepian, skrzypce oraz wiolonczela. Będzie ono znakomitą okazją do rozmowy o emocjach i nastrojach jakie wywołuje w słuchaczach wyjątkowa sztuka, którą jest muzyka.

O cyklu

Organizowane w OKiS raz w miesiącu "Spotkania..." pozwalają obcować z muzyką różnych okresów historycznych, poznawać jej gatunki i style, specyfikę instrumentów, obserwować grę muzyków, a nawet ruchy tancerzy, wreszcie – doświadczać emocji, jakie rodzą się podczas kontaktu z żywą sztuką.
 
Koncerty mają charakter kameralny, trwają do 45 minut. Pomyślane są przede wszystkim z myślą o dzieciach klas 1-3, ale i starsi nie będą się nudzić. Obok artystów, współpracujących z Filharmonią, występuje prelegent, który jest gospodarzem spotkań i przewodnikiem po świecie muzyki.
 
Miejsce: sala widowiskowa OKiS | ul. Łukasińskiego 1/3 w Zielonce
Zapraszamy szkoły i indywidualnych słuchaczy!