Archiwum wydarzeń

Scena Niecała: spektakl "Na wozie"

  • Warsztaty
  • Spektakl
18/11/2023
  • Godzina: 11:00
  • Lokalizacja: Literacka
  • Grupa wiekowa: Dzieci
  • Cena: 15 zł
Kup bilet

Ponownie rusza Scena Niecała dla najmłodszych! Tym razem piękna historia kurczątka Rokokoko, opowiedziana za pomocą sycylijskich marionetek!

Akcja spektaklu rozgrywa się w malowniczej miejscowości Lanckorona, wśród wzgórz i drewnianych domów o charakterystycznych dachach i sieniach. Główny bohater, kurczątko Rokokoko wyklute z pisanki, wraz ze zmianami pór roku szuka swego miejsca w świecie. W końcu odnajduje je u gospodarza, którego co dzień budzi głośnym „kukuryku”. Prosta historia kurczaka Rokoko wyklutego z pisanki porusza zagadnienie tożsamości i odkrywania celu życia. Tę piękną historię z morałem obejrzymy dzięki barwnym grafikom nawiązującym do zabytkowej zabudowy Lanckorony oraz lalkom wykonanym ze starego drewna.

 

Scenariusz i reżyseria – Krzysztof Falkowski
Muzyka – Antoni Kulka-Sobkowicz i Krzysztof Falkowski
Scenografia – Kazimierz Wiśniak i Krzysztof Falkowski
Forma: marionetki sycylijskie
Czas: 40 minu

 

 

Promocja biletowa:

1 bilet - 15 zł/osoba

2 bilety dla dzieci + 1 bilet dla opiekuna w cenie 2 biletów - 30 zł

3 bilety dla dzieci + 1 bilet dla opiekuna w cenie 3 biletów - 45 zł

 

SCENA NIECAŁA
Spektakl odbywa się w ramach cyklu Scena Niecała - comiesięcznych spotkań ze sztuką dla dzieci w wieku przedszkolnym i żłobkowym (1-6 lat). Spotkania odbywają się w wybrane soboty i mają kameralny charakter. UWAGA: wydarzenia odbywają się w nowej-starej przestrzeni OKiS, czyli w budynku przy ul. Literackiej 20, gdzie kiedyś mieścił się Ośrodek Kultury.