Archiwum wydarzeń

Iskry Niepodległej!

  • Spektakl
27/11/2023–28/11/2023
  • Godzina: 09:00
  • Lokalizacja: Plac Jana Pawła II
  • Grupa wiekowa: Dzieci, Młodzież, Dorośli

Iskry Niepodległej w Zielonce! O Polakach, którzy zmienili świat. Zanurz się w świat interaktywnego spektaklu, który znajdziesz w mobilnej przestrzeni przemierzającej całą Polskę.

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to widowisko Biura "Niepodległa" o wybitnych Polkach i Polakach, którzy zmieniali świat. Umieszczono je w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, dzięki czemu może podróżować po Polsce. Kosmiczny design, cyfrowa opowieść i elementy interaktywne dostępne będą bezpłatnie w Zielonce w dniach 27.11 i 28.11 na Placu Jana Pawła II w Zielonce.

 

Naczepa ekspozycyjna dostępna będzie do zwiedzania dla dzieci i młodzieży z zielonkowskich szkół.

W związku z tym informujemy o zamknięciu części parkingu przy placu Jana Pawła II, od strony kościoła, od godz. 14:00 w dniu  26.11.2023 do godziny 19:00 w dniu 28.11.2023.

 

O Projekcie

 

W projekcie ISKRY NIEPODLEGŁEJ nowoczesne technologie połączono z faktami i postaciami historycznymi, by stworzyć opowieść o niepodległości Polski przez pryzmat postaci, których sukcesy odnoszone w różnych dziedzinach życia mogą być inspiracją dla każdego. ISKRY NIEPODLEGŁEJ to wybitne postaci z ostatnich 100 lat, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Biuro „Niepodległa” zadbało o pokazanie bohaterów z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu

Zadbano o szczegóły przy wypracowywaniu formuły mobilnego spektaklu projektując rozwiązania takie jak mobilny ekran transparentny, wykreowane przez AI obrazy na backlightach, czy konstrukcja narratora opowieści — cyfrowego bytu. Doświadczenie wizyty wspiera aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością, która pozwala lepiej poznać świat ISKIER NIEPODLEGŁEJ. Naczepy pozwalają na zapewnienie szerokiego dostęp do oferty edukacyjno-kulturalnej w miejscowościach w całej Polsce dzięki mobilnemu charakterowi projektu. Organizatorzy mają nadzieję, że wizyta w mobilnym centrum edukacji ISKRY NIEPODLEGŁEJ stanowić będzie inspirację dla gości i zbuduje przekonanie, że niezależnie od talentów każdy może być iskrą zmieniającą świat.

 

Projekt ISKRY NIEPODLEGŁEJ wspiera Mecenas Projektu PKN ORLEN.