Archiwum wydarzeń

Warsztaty Świąteczne

 • Warsztaty
10/12/2023
 • Godzina: 12:00
 • Lokalizacja: Łukasińskiego
 • Grupa wiekowa: Dzieci, Młodzież, Dorośli, Seniorzy
 • Cena: Wstęp wolny

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a my mamy dla was coś wyjątkowego! Pomożemy w przygotowaniu dekoracji i prezentów! Zapraszamy na nasze Warsztaty Świąteczne w OKiS - tutaj kreatywność spotka się z cudowną atmosferą świąt Bożego Narodzenia!

Pamiętacie zeszłoroczne warsztaty? Było fantastycznie! W tym roku przygotowaliśmy dla Was jeszcze więcej dobrej zabawy! Obiecujemy, że nasze spotkanie będzie pełne śmiechu, radości, świątecznej atmosfery i może jakiś smakołyk się znajdzie?:P  Wyrwijcie się spod koca, przyjdźcie zrobić coś kreatywnego, a zobaczycie, że zimowe popołudnia mogą być naprawdę magiczne! Mamy nadzieję, że pomożecie przyozdobić nam naszą choinkę ;)

 

Kiedy? 10 grudnia 2023 (niedziela)

W jakich godzinach? 12:00 - 16:00

Gdzie? W różnych salach OKiS-u, ul. Łukasińskiego1/3

 

WSTĘP WOLNY

Brak zapisów (liczba miejsc warsztatowych jest ograniczona, chociaż!)

 

Jakie warsztaty zaplanowaliśmy dla Was?

 • Komponowanie zimowej herbaty - na tych warsztatach samodzielnie skomponujesz aromatyczną herbatę. Do wyboru m.in. aromat pomarańczy, kora cynamonu, płatki dzikiej róży, wanilia, połączone z klasyczną czarną herbatą. Następnie możesz ozdobić świąteczne opakowania dla swoich mieszanek, a gotowe herbaty staną się doskonałym prezentem  dla najbliższych.
 • Tworzenie choinek z gliny - ukochana ceramika pojawi się i teraz. Podczas tego warsztatu uczestnicy będą mieli okazję ręcznie formować piękne choinki z gliny, nadając im niepowtarzalny kształt stożka. Ostatecznie, formę będzie można od razu ozdobić kolorową angobą. Odbiór dzieła możliwy po 18.12 
 • Malowanie pierników to zdecydowanie jedne z najsmaczniejszych warsztatów! Kolorowy lukier, migoczące brokaty, kolorowe posypki – to tylko niektóre z dostępnych materiałów, które uczestnicy mogą użyć do nadania swoim piernikom wyglądu.
 • Aniołki ze sznurka - warsztat rękodzielniczy, który pozwoli stworzyć ozdobę, która będzie emanować spokojem! Korzystając z dużej ilości sznurka, koralika oraz piórek, stworzycie urocze i unikalne aniołki, które dodadzą wyjątkowego uroku świątecznej dekoracji.
 • Stroiki i wiązanki świąteczne -  tworzenie wianków i wiązanek świątecznych z naturalnego igliwia. Uczestnicy będą mieli możliwość eksperymentowania z różnymi elementami dekoracyjnymi, takimi jak szyszki, pomarańcze, orzechy, jodła i żywotnik, aby stworzyć unikalne ozdoby o naturalnym i świątecznym charakterze.
 • Szycie materiałowych choinek - za pomocą maszyn do szycia i materiałów, uczestnicy będą eksplorować świat szycia, tworząc piękne i oryginalne bombki, które ozdobią choinkę w niepowtarzalny sposób.
 • Bombki decoupage - każdy uczesnik otrzyma styropianową bombkę, którą za pomocą wybranych wzorów i motywów z papieru przy użyciu specjaljnej techniki malowania i kleju, stworzą własne spersonalizowane bombki na choinkę.
 • Drewniane zawieszki na choinkę - to prosty, a jakże piękny warsztat dla młodszych uczestników. Z pomocą specjalnie przygotowanego wzorku, wstążek i farb, każdy będzie mógł stworzyć świąteczną zawieszkę. A może zawiśnie na naszej choince w OKiS?
 • Warsztaty stolarskie - drewniana choinka? Dlaczego nie! A może drewniany samolot, autko na prezent? Oczywiście. Wybierz co chcesz zrealizować i działaj! Przy pomocy odpowiednich narzędzi, pod okiem instruktora zbudujesz drewnianą zabawkę.

Oprócz tego wszystkiego.... na uczestników będzie czekać smaczna niespodzianka!

 

Ważnym punktem wydarzenia będzie wspólne dekorowanie naszej choinki, z pomocą prowadzących stworzycie ozdoby, które zawisną na naszej wspólnej choince!

 

ZAPRASZAMY!