Archiwum wydarzeń

Koncert zespołu CZEKANIEM "Od nowa"

  • Koncert
28/02/2024
  • Godzina: 19:00
  • Lokalizacja: Łukasińskiego
  • Grupa wiekowa: Dzieci, Młodzież, Dorośli, Seniorzy
  • Cena: Wstęp wolny

Koncert promujący debiutancki album bydgoskiej pop - soulowo - funkowej grupy CZEKANIEM. 

Koncert promujący debiutancki album bydgoskiej pop - soulowo - funkowej grupy CZEKANIEM. 
 
Album promują medialnie dwa single pierwszy to „Ja pamiętam”, który pojawił się także w kilku rozgłośniach radiowych i drugi utwór "Miasto Świateł" do którego zrealizowany został klip promocyjny, cieszące się dużym zainteresowaniem słuchaczy. Za warstwę muzyczną albumu albumu odpowiada cały zespół w składzie: Weronika Reszka (wokal), Sebastian Stala (klawisze), Leszek Dąbrowski (bas),Maciej Boleski (perkusja) i Szymon Lewandowski (gitara). Twórcą tekstów zawartych na płycie utworów jest pianista Sebastian Stala. Na płycie znalazło się 12 utworów. Przed samą premierą krążka w zespole Czekaniem nastąpiły zmiany na wokalu, dlatego też, jak przyznają sami muzycy, pojawił się taki, a nie inny tytuł nowego albumu czyli "Od nowa". "Od nowa" to w skrócie dlatego, że przez liczne sytuacje, które miały miejsce, zespół wiele razy zaczynał pracę właśnie od nowa". Premiera albumu 30.11.23
 
Kiedy? 28.02.2024
Gdzie? OKiS Zielonka, Sala widowiskowa
WSTĘP WOLNY
 
CZEKANIEM -to projekt pięciorga osób, dla których muzyka to coś więcej niż tylko radiowe hity słuchane od niechcenia w drodze do pracy. Zróżnicowane zainteresowania artystyczne oraz wyjątkowe inspiracje poszczególnych członków zespołu, pozwalają im tworzyć bogate i niecodzienne aranżacje. Nurt muzyczny, który reprezentuje zespół oscyluje wokół gatunków: pop/soul/funk. 30.11 2023 to data premiery ich debiutanckiego długo wyczekiwany albumu, nad którym prace zaczęły się już na początku 2022 roku.
 
 
Koncert odbędzie w ramach programu „Wasza scena”. To cykl wydarzeń, którego celem jest wsparcie twórczości scenicznej indywidualnej lub zespołowej z różnych dziedzin sztuki, takich jak muzyka, teatr, kabaret, taniec i innych poprzez jej nieodpłatną prezentację na profesjonalnej scenie dla szerokiego grona odbiorców.