Archiwum wydarzeń

Zimowy Plener Fotograficzny

  • Warsztaty
3/02/2024
  • Godzina: 10:30
  • Lokalizacja: Łukasińskiego
  • Grupa wiekowa: Młodzież, Dorośli, Seniorzy
  • Cena: Bezpłatne, obowiązują zgłoszenia

Rozpoczynamy cykl "Cztery Pory Zielonki" Zimowym Plenerem Fotograficznym. To wyjątkowa okazja dla miłośników fotografii, zarówno początkujących, jak i doświadczonych, aby zdobyć cenne wskazówki od eksperta i pogłębić swoje umiejętności w fotografii krajobrazowej.

Zapraszamy do wzięcia udziału w fotograficznym projekcie "Cztery pory Zielonki"

W lutym odbędzie się pierwsze spotkanie warsztatowe pt. Zimowy Plener Fotograficzny.
 
O projekcie "Cztery pory Zielonki"
Celem projektu jest realizacja 4 warsztatów (o każdej porze roku) dla miłośników fotografii z Zielonki. Warsztaty plenerowe poprowadzi profesjonalny fotograf specjalizujący się w fotografii krajobrazowej. Z najlepszych zdjęć zrobionych w czasie wszystkich plenerów w grudniu powstanie wystawa fotograficzna.
Myślą przewodnią jest fotograficzna opowieść o Zielonce w różnych porach roku (plener, charakterystyczne miejsca, detal). Ostateczna data wystawy i dobór zdjęć na wystawę pozostaje w gestii organizatorów i prowadzącego warsztaty. Czy chciałbyś dołączyć do tej przygody?
 
Kto może wziąć udział w warsztatach ?
- Osoby swobodnie posługujące się aparatami fotograficznymi (lustrzanki, bezlusterkowce, telefony komórkowe), ale poszukujące wskazówek, jak lepiej fotografować i chcące zrealizować wspólny projekt wystawy.
- Mieszkańcy Zielonki (w przypadku zbyt małej ilości zgłoszeń, organizator przewiduje możliwość zaproszenia osób z okolic)
- Osoby, które otrzymały POTWIERDZENIE wzięcia udziału w warsztatach
 
Jaki jest plan pierwszych warsztatów?
Pierwsze warsztaty 3 lutego, w sobotę od godz. 10:30. Warto zarezerwować sobie cztery godziny na wspólne chodzenie po Zielonce (start przy wejściu do OKiS, przy ul. Łukasińskiego, idziemy w kierunku Glinianek). W czasie warsztatów to uczestnicy będą fotografować, a prowadzący będzie konsultował, podpowiadał, wskazywał rozwiązania techniczne. Znajomość Zielonki mile widziana.
 
Przez cały tydzień po warsztatach prowadzący będzie czekał na przesłanie na adres mailowy 4poryzielonki@gmail.com przez każdego uczestnika 5 wybranych wykonanych przez siebie fotografii przeznaczonych na wystawę. Oznacza to, że można przez tydzień po warsztatach wybrać się w te same lub inne miejsca i indywidualnie wykonać fotografie. Przesłane zdjęcia będą konsultowane i oceniane z prowadzącym.
 
Sprzęt: uczestnicy muszą posiadać własny sprzęt do fotografowania (aparaty, telefony)
 
Zgłoszenia:
W każdym plenerze może wziąć udział 7 osób. Uczestnicy zostaną wybrani przez prowadzącego na podstawie przesłanych zdjęć.
Aby wziąć udział należy przesłać zgłoszenie do 26 stycznia na adres 4poryzielonki@gmail.com i załączyć max pięć najlepszych wykonanych przez siebie fotografii niestudyjnych. 29 stycznia 7 wybranych osób otrzyma zaproszenie do wzięcia udziału w warsztatach. Na każdy z czterech plenerów odbędą się osobne zgłoszenia. 
 
Prowadzący:
Krzysztof Gajewski - reżyser, operator, fotograf, grafik, plastyk. Autor filmów dokumentalnych, wystaw fotogrficznych, teledysków, publikacji oraz wszelkich działań związanych z opowiadaniem historii obrazem. Na co dzień współpracuje z wieloma instytucjami kultury i sztuki.  Absolwent Szkoły Wajdy, Warszawskiej Szkoły Fotografii i Studium Grafiki Collage w Warszawie. Wywodzi się ze świata subkultur, i właśnie tam spędza swoje życie. Jego wartości to wolność, i niezależność. Interesują go ludzie oraz historie z nimi związane. Bliskie są mu tematy lokalne, i społeczne, co widać w jego realizacjach takich jak np. wystawa 3D "Zgub się" o warszawskiej Pradze. Projekty realizowane przez autora mają zasięg globalny, i tworzone są w wielu miejscach na świecie (pracował w 16 krajach na czterech kontynentach). Wspópracował/wspópracuje, z takimi markami jak: Bienalle w Berlinie, Centrum Sztuki Wspóczesnej Zamek Ujazdowski, Mazowiecki Instytut Kultury, Fotoplasikon Warszawski, This is Ska Festiwal, Dynamite Fesiwal i wiele innych.