Archiwum wydarzeń

Znajdź sowę w Zielonce - nocny spacer

  • Warsztaty
  • Nauka
24/02/2024
  • Godzina: 18:00
  • Lokalizacja: Łukasińskiego
  • Grupa wiekowa: Dzieci, Młodzież, Dorośli, Seniorzy
  • Cena: Wstęp wolny

Jeśli lubisz spacery nocą i ciekawostki przyrodnicze to zapraszamy na tę przygodę. Krótki wykład i nocny spacer przez Dębinki w stronę Glinek w poszukiwaniu i nasłuchiwaniu sów.

Zapraszamy na wykład o sowach i nocny spacer, podczas którego spróbujemy zlokalizować sowy w naszej okolicy. Luty i marzec to najlepszy czas na usłyszenie głosów tych wspaniałych ptaków, bowiem trwają ich lęgi. I ile ich gatunków jest w Polsce? Jak się wabią, gdzie mieszkają, jak polują oraz mnóstwo innych ciekawostek przekaże Wam Anna Partyka – ornitolożka-amatorka, która obserwacją sów w miejskim środowisku zajmuje się już od wielu lat.

 

Kiedy? 24 lutego 2024

18:00 - krótki wykład o sowach

18:30 - wyjście w teren w poszukiwaniu ptaków

Start? Galeria OKiS Zielonka

 

WSTĘP WOLNY - zapisy pod numerem telefonu: 22 771 90 70 wew. 19

Liczba miejsc ograniczona.

 

Anna Partyka – z wykształcenia dziennikarka, z zawodu – kierowczyni miejskiego autobusu, a jej największą pasją jest obserwacja i fotografowanie ptaków. Swoją wiedzą stara się jak najczęściej dzielić z innymi pasjonatami dzikiej przyrody. W Zielonce mieszka 3 lata i jak najczęściej stara się eksplorować tutejszą przyrodę. W lutym br. prowadziła drugą zielonkowską „Noc Sów” pod patronatem Fundacji naPtak (po raz pierwszy odbyła się w 2016 r.). Wykład i późniejszy spacer po lesie cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

 

Serdecznie zapraszamy!