Archiwum wydarzeń

W teatrze muzycznym: Bazyliszek odczarowany

  • Koncert
  • Sport
7/06/2024
  • Godzina: 11:00
  • Lokalizacja: Łukasińskiego
  • Grupa wiekowa: Dzieci
Kup bilet

Znacie Bazyliszka? To stwór żyjący w podziemiach jednej z kamienic warszawskiego Starego Miasta, który wzrokiem zamieniał wszystkich w kamień, aż do chwili, gdy ujrzał w zwierciadle własne odbicie i sam stał się kamieniem. Potomek Bazyliszka, którego łagodniejszy już wzrok pozwalał na wnikliwe dostrzeganie szczegółów piękna Warszawy, zapragnął malować i stał się uczniem słynnego malarza Canaletta, u którego poznał też działanie urządzenia camera obscura. Czy dzisiaj, podczas niedzielnego spaceru po Starym Mieście można spotkać Bazyliszka? Trudno powiedzieć, ale na wszelki wypadek miejcie ze sobą smartfon, żeby zrobić sobie z nim selfie.

 

mezzosopran (Przekupka / Modelka / Pani z pieskiem)

tenor (Doktor / Cyrulik / Canaletto / Pan od Pani z pieskiem)

baryton, kontratenor (Bazyliszek / Przewodnik warszawski Zych Smokolicy)

fortepian

O cyklu

Organizowane w OKiS raz w miesiącu "Spotkania..." pozwalają obcować z muzyką różnych okresów historycznych, poznawać jej gatunki i style, specyfikę instrumentów, obserwować grę muzyków, a nawet ruchy tancerzy, wreszcie – doświadczać emocji, jakie rodzą się podczas kontaktu z żywą sztuką.
 
Koncerty mają charakter kameralny, trwają do 45 minut. Pomyślane są przede wszystkim z myślą o dzieciach klas 1-3, ale i starsi nie będą się nudzić. Obok artystów, współpracujących z Filharmonią, występuje prelegent, który jest gospodarzem spotkań i przewodnikiem po świecie muzyki.
 
Miejsce: sala widowiskowa OKiS | ul. Łukasińskiego 1/3 w Zielonce
Zapraszamy szkoły i indywidualnych słuchaczy!