Archiwum wydarzeń

Zapisane w starych księgach

  • Koncert
3/02/2023
  • Godzina: 11:30
  • Lokalizacja: Łukasińskiego
  • Grupa wiekowa: Dzieci
Kup bilet

Przed nami kolejne "Spotkanie z muzyką" organizowane z Filharmonia Narodową.
Odkryjemy muzyczne skarby średniowiecznej i renesansowej Europy: dworskie utwory miłosne, pieśni pielgrzymów i tańce. Bohaterami koncertu będą między innymi gitara, lutnia, viola da gamba i flety proste.

Podczas koncertu udowodnimy, że średniowiecze tętniło życiem i pozostawiło piękną i nastrojową muzykę. Wraz z dziećmi wyruszymy w wyprawę w dawne czasy, gdzie będzie czekać korowód niezwykłych i barwnych postaci. W starej księdze odkryjemy piękne melodie, tańce, a także niezwykłe instrumenty, które powstały setki lat temu. Podczas koncertu nie zabraknie zagadek i muzycznych zabaw, które ucieszą i zainteresują małych melomanów.

 

Cykl "Spotkania z muzyką" 

 

Organizowane w OKiS raz w miesiącu "Spotkania..." pozwalają obcować z muzyką różnych okresów historycznych, poznawać jej gatunki i style, specyfikę instrumentów, obserwować grę muzyków, a nawet ruchy tancerzy, wreszcie – doświadczać emocji, jakie rodzą się podczas kontaktu z żywą sztuką.

 

Koncerty mają charakter kameralny, trwają do 45 minut. Pomyślane są przede wszystkim z myślą o dzieciach klas 1-3, ale i starsi nie będą się nudzić. Obok artystów, współpracujących z Filharmonią, występuje prelegent, który jest gospodarzem spotkań i przewodnikiem po świecie muzyki.

 

Miejsce: sala widowiskowa OKiS | ul. Łukasińskiego 1/3 w Zielonce.

 

Zapraszamy szkoły i indywidualnych słuchaczy do udziału.

 

Bilety 5 zł.