Archiwum wydarzeń

ECCE HOMO - Koncert pasyjny

  • Koncert
26/02/2023
  • Godzina: 19:00
  • Grupa wiekowa: Młodzież, Dorośli, Seniorzy
  • Cena: Wstęp wolny

Warszawski Chór Papieski im. JP II z koncertem pasyjnym "ECCE HOMO" wprowadzi nas w wyjątkowy mistyczny, przepełniony nadzieją i zadumą okres postu.

Już niedługo wkroczymy w wyjątkowy czas – czas postu. Misterium męki Pańskiej od zawsze było dla artystów wielką inspiracją. W muzyce dawnej i sakralnej powstały wielkie dzieła, które do dziś poruszają serca i duszę. Utwory pasyjne znajdziemy w każdym okresie historii muzyki, które były wykonywane przez wielu różnych artystów.

W Zielonce na koncert pasyjny zapraszamy już na początku okresu postnego 26 lutego 2023, g.19.00. Widowisko w wyjątkowy sposób wprowadzi nas w nastrój zadumy i kontemplacji.

 

Koncert „ECCE HOMO” wykona jeden z najbardziej znanych warszawskich chórów: Warszawski Chór Papieski im. Św. Jana Pawła II, działający przy Bazylice Archikatedralnej p.w. Męczeństwa Jana Chrzciciela w Warszawie. Około 30 osobowy chór usłyszymy w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Zielonce. W repertuarze szczególnie uwzględniony jest duchowy wymiar prezentowanych utworów. Zespół współpracuje z uznanymi kompozytorami, orkiestrami i dyrygentami. Założycielką i dyrygentką chóru jest Zofia Borkowska.
Serdecznie zapraszamy w mistyczne, przepełnione nadzieją i zadumą spotkanie, doskonale rozpoczynające okres postu.

 

Wstęp wolny

Koncert rozpocznie się tuż po mszy ok. godz. 19:00

w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Zielonce.