Archiwum wydarzeń

Scenariusz dla trzech aktorów – klasyka teatru

  • Spektakl
12/11/2023
  • Godzina: 19:00
  • Lokalizacja: Łukasińskiego
  • Grupa wiekowa: Dorośli
  • Cena: 119 zł - przedsprzedaż do 17.09.2023 / 129 zł
Kup bilet

Mistrzowskie trio: Andrzej Grabowski, Jan Peszek i Mikołaj Grabowski, zdradzając nieco ze swej prywatności, przeniosą Was w niepowtarzalną przestrzeń zwariowanej teatralnej próby.

To „teatr w teatrze”, na pograniczu absurdu i rzeczywistości, gdzie prywatne spory i dyskusje artystyczne aktorów, ich intymne pragnienia, pozy i „miny” teatralne, a także kłótnie o zawodowe pryncypia, stają się pretekstem dla groteskowej wizji ograniczeń twórczości scenicznej i sądu nad współczesną kulturą. To także nieco złośliwy, ale celny portret artystów!


Fascynujący seans zbudowany na doskonałym tekście Bogusława Schaeffera jest po brzegi wypełniony improwizacjami znakomitych ludzi teatru, którzy prowadzą błyskotliwą, a czasem wręcz zajadłą dyskusję o świecie sztuki i swoim w nim miejscu. Zderzenie równorzędnych osobowości aktorskich, niezrównanych w swoich popisach oraz zabawie formą i żartem, to gwarancja doskonałej rozrywki, z nerwem i prowokującej do oczyszczającego śmiechu.


Ten wciąż aktualny sceniczny fenomen wyróżnia się swoim szybkim tempem, wybornym dowcipem, błyskotliwymi akrobacjami skojarzeniowymi, a przede wszystkim bezterminową świeżością.
Z okazji trzydziestolecia spektaklu zachęcamy do wzięcia udziału w jubileuszowej trasie – wyjątkowej okazji do zobaczenia w akcji mistrzów polskiej sceny, której przegapić po prostu nie można!

 

Premiera w Teatrze STU w Krakowie 28 marca 1987 roku.

 

Autor: Bogusław Schaeffer
Reżyseria: Mikołaj Grabowski
Muzyka ilustracyjna Krzysztof Suchodolski
Występują: Andrzej Grabowski, Mikołaj Grabowski, Jan Peszek

 

Czas trwania 90 min

SPRZEDAŻ BILETÓW prowadzimy poprzez strony:

www.kulturairozrywka.pl

lub  www.biletyna.pl

oprócz tego zapraszamy do kasy mieszczącej się w Ośrodku Kultury i Sportu.